Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 07:52

Відзначення Дня Соборності України у Пекіні

20 січня 2017, 06:09

20 січня у Пекіні відбулася низка заходів із відзначення Дня Соборості України та Дня пам’яті героїв Крут.

Відкриваючи історичний вечір пам’яті, Посол України у Китаї Олег Дьомін наголосив на вагомому політичному та історичному значенні об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної української держави. Сьогодні в контексті російської агресії проти нашої країни та окупації Кримського півострова і частини східних територій, питання соборності України є не менш актуальним. Відтак, головні зусилля української влади та нашого незламного народу сконцентровані на збереженні єдиної і неподільної України.

Учасники заходу переглянули тематичний документальний фільм та фотоекспозицію архівних матеріалів, присвячених возз’єднанню українських земель у 1919 р. в єдину Українську державу.

Присутні також вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв Крут – адже саме там у 1918 р. відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу, а також усіх полеглих у різні часи бійців за незалежність і соборність України, у т.ч. під час Революції Гідності.

Того ж дня Посол України Олег Дьомін та працівники дипустанови поклали квіти до погруддя пам’ятника Т.Шевченку у Пекіні.