Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 07:52

Прийняття до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР

28 лютого 2017, 15:05

28 лютого 2017 р. у приміщенні Китайської народної асоціації дружби з закордоном у м.Пекін відбулося урочисте прийняття з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою.

На заході були присутні представники урядових, парламентських, бізнесових, мистецьких кіл Китаю, а також актив української громади в Пекіні.

У своєму виступі Посол О.Дьомін зазначив, що в Україні завжди з великою повагою ставились до унікальної історії та неперевершеної культури китайського народу та його споконвічного прагнення до свободи і незалежності. А зараз, коли відбувається підступна агресія з боку північного сусіда, коли, по-суті, іде справжня війна за саме існування нашої держави, ми високо цінуємо принципову позицію керівництва КНР відносно підтримки територіальної цілісності та суверенітету України.

Заступник глави Китайської народної асоціації дружби з закордоном Сун Цзіну підкреслив, що наші народи поєднують давні стосунки і традиційна дружба. За його словами, каравани верблюдів на древньому Шовковому шляху були першими свідками зародження українсько-китайських контактів, щире співчуття один до одного гартувалось у запеклій боротьбі українців і китайців проти фашистських загарбників, а висококваліфіковані спеціалісти з України зі щирим бажанням допомогти їхали на Далекій Схід розбудовувати новий Китай.

У ході заходу керівник української дипломатичної установи в Пекіні вручив відомому китайському скульптору, автору пам'ятника Т.Шевченку в китайській столиці Юань Сікуню відзнаку «Народний Посол України».

О.Дьомін та заступник Голови Всекитайської народної політичної ради пані Лінь Веньї урочисто презентували комеморативний конверт зі спеціальними штемпелями до 25-річчя дипломатичних відносин між Україною і КНР.

Учасники прийняття ознайомилися з експозицією робіт відомої української майстрині Г.Назаренко, яка провела для бажаючих майстер-клас петриківського розпису.

Гості також прослухали у виконанні відомого китайського чоловічого колективу низку традиційних китайських пісень.

Захід широко висвітлювався центральними мас-медіа Китаю.

http://russian.people.com.cn/n3/2017/0301/c31521-9183842.html

http://ukrainian.cri.cn/841/2017/02/28/2s47980.htm