Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 14:47

Мистецький вечір українсько-китайської дружби

10 березня 2017, 12:55

9 березня у Пекіні відбулося урочисте відкриття виставки відомої української майстрині Галини Назаренко «Петриківка – душа України» та спеціальної експозиції відомих китайських художників «Каліграфія і поезія – Тарас Шевченко».

Заходи, організовані Посольством України у КНР, Художнім музеєм Т.Шевченка в Пекіні та Академією каліграфії і живопису Китаю до 203-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря, відбулися у рамках відзначення 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною й Китаєм.

У мистецькому вечорі взяли участь відомі китайські художники, представники української громади, дипломати, а також місцеві мас-медіа.

Звертаючись до присутніх, Посол України в КНР О.Дьомін зазначив, що за 25 років дипломатичних стосунків між Україною і Китаєм створено міцне підґрунтя для розвитку двостороннього політичного, економічного і культурно-гуманітарного діалогу. Одним із яскравих свідчень цього стало, зокрема, відкриття у Художньому музеї Т.Шевченка у Пекіні двох мистецьких проектів, які гармонійно поєдналися між собою – петриківського розпису та китайської каліграфії.

У свою чергу, дякуючи гостям за інтерес до виставки, художниця Г.Назаренко підкреслила важливість і неповторність петриківського розпису як складової нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. При цьому вона висловила сподівання, що після перегляду експозиції частинка України назавжди залишиться у серцях китайських друзів.

Зворушливим моментом заходу стало декламування студентами Тяньцзіньского університету іноземних мов «Заповіту» Т.Шевченка українською та китайською мовами.

У ході урочистої церемонії Посол О.Дьомін подарував Директору Художнього музею Т.Шевченка Алану Юйю вишитий портрет Великого Кобзаря, а відомий український скульптор М.Зноба – роботу свого батька, митця В.Зноби.

Гості вечора з великою цікавістю спостерігали та брали участь у майстер-класах петриківського розпису і відтворення цитат із шевченківських поезій китайською каліграфією.