Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 07:53

Україна та Китай проведуть українсько-китайську міжурядову комісію з економічного співробітництва до кінця 2017 року

16 травня 2017, 07:12

Україна та Китай проведуть українсько-китайську міжурядову комісію з економічного співробітництва до кінця 2017 року. Про це 15 травня у Пекіні домовилися Степан Кубів, Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, та  Ма Кай, Віце-прем’єр Державної Ради Китаю.

Степан Кубів нагадав про те, що Китай є стратегічним партнером для України та відзначив важливість подальшої активізації українсько-китайської співпраці.

“Між нашими країнами існує тривала виробнича, торговельна взаємодія, однак потенціал взаємин є значно більшим і потребує розширення. Йдеться про проекти у сфері авіабудування, машинобудування, космічній сфері та аграрній сфері. Тож доцільно найближчим часом провести українсько-китайський бізнес- форум та третє засідання міжурядової українсько-китайської комісії зі співробітництва, яка не збиралася майже 4 роки”, - наголосив Степан Кубів.

Він зауважив, що проведення комісії дозволить узгодити усі ключові напрямки взаємодії та налагодити тісніші контакти на дипломатичному та діловому рівні.

“Проведення Третього засідання комісії та українсько-китайського бізнес-форуму уже цьогоріч дозволить суттєво збільшити кількість успішних спільних проектів та пришвидшити реалізацію існуючих напрямків взаємодії”, - наголосив Степан Кубів.

У свою чергу  Ма Кай підкреслив значний потенціал України як загалом, так і в частині проекту “Один пояс, один шлях”. Ма Кай зауважив важливість подальшого збільшення обсягів торгівлі між Україною та Китаєм та розширення структури торгівлі, особливо у сфері високих технологій.

“Україна є важливим транспортним вузлом на шляху з Азії до Європи. Реалізація українського транспортного потенціалу дасть нові можливості торгівлі та повніше розкриє відповідний потенціал України. Це матиме великий позитивний вплив та посилить результат реформ з покращення інвестиційного клімату в Україні”, - зазначив Ма Кай.