Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 14:41

Співпраця у сфері освіти

        Співпраця України з КНР у сфері освіти є одним із пріоритетних напрямів двосторонніх відносин. Основним механізмом її реалізації на міждержавному рівні є Підкомісія з питань співробітництва в галузі освіти між Україною та КНР, утворена у 2011 р. в рамках Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.

     Перше засідання Підкомісії відбулося у лютому 2012 р. у м. Санья (провінція Хайнань, КНР). Під час засідання було затверджено «План першочергових заходів з розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2012-2014 роки» та підписано оновлену міжвідомчу Угоду про співробітництво у сфері освіти, відповідно до положень якої з початку 2013 р. кількість державних стипендій, що надає одна сторона студентам іншої сторони, була збільшена у чотири рази – з 25 до 100 осіб.

     Друге засідання підкомісії, на якому головували міністри освіти України Л.Гриневич та КНР Чень Баошен, пройшло 23 червня 2017 р. у Києві в приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За його результатами було затверджено «План першочергових заходів щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2017-2019 рр.», основними пунктами якого стали: вдосконалення договірно-правової бази освітнього співробітництва, сприяння вивченню китайської мови в Україні і української в Китаї та розширення прямого співробітництва університетів.

     В ході засідання підкомісії було досягнуто домовленості про взаємне збільшення квот студентів для обміну зі 100 місць до 120, укладені угоди про співробітництво в галузі технічної освіти та проведена робота щодо реалізації програми китайсько-українського подвійного диплому. Для подальшого посилення зв’язків між державами сторони домовилися розвивати олімпіади з української та китайської мов, а також сприяти розвитку центрів вивчення української мови та культури в КНР і китайської мови та культури в Україні.

     У грудні 2017 р. під час Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР підписано Угоду між МОН України та Міносвіти КНР про співробітництво в галузі освіти на наступні п’ять років.

     Зберігається високий рівень студентських обмінів між Україною та КНР: у 2017 р. близько 2600 українських студентів навчались у Китаї та близько 2100 китайських студентів здобували вищу освіту в Україні. З огляду на це, особлива увага приділяється активізації співпраці між вищими навчальними закладами двох держав.

     Так, у травні 2016 р., за сприяння Посольства, керівники низки провідних українських університетів взяли участь у Першому міжнародному освітньому форумі з інноваційного розвитку, в рамках якого було створено Міжнародний освітній альянс з інновацій та розвитку – об’єднана платформа для 66 університетів та 40 компаній з України, Китаю, Польщі, Франції, Італії, Південної Кореї та інших країн, що має на меті надання освітніх послуг, проведення спільних наукових розробок, їх комерціалізація і просування на міжнародні ринки.

     23 червня 2017 р. у Києві відбувся Форум ректорів українських та китайських університетів, у якому взяли участь 41 представник університетів КНР та понад 25 ректорів ВНЗ України. У ході Форуму 10 українських та 9 китайських ВНЗ презентували свої можливості для навчання, а між ВНЗ України і Китаю було підписано понад 20 офіційних договорів про співробітництво.

     Активно розвивається співпраця між державами у форматі створення центрів вивчення української та китайської мови та культури. Наразі, у КНР створені Центри вивчення української мови та культури у Пекінському, Шанхайському, Тяньцзінському та Далянському університетах іноземних мов, а в Україні успішно функціонують чотири Інститути Конфуція, в яких вивчаються китайська мова та культура: в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка, у Харківському національному університеті ім. В.Каразіна, у Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Ушинського, у Київському національному лінгвістичному університеті. Крім того, у Київській гімназії східних мов №1 створено Клас Конфуція.

   

Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України

     Головним інформаційним джерелом про вищу освіту в Україні для іноземців є Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України.

     Центр є єдиною офіційною державною платформою, яка займається інформуванням щодо можливостей навчання. На офіційному сайті Українського державного центру міжнародної освіти www.studyinukraine.gov.ua абітурієнти можуть отримати загальну інформацію про навчальні програми, процедуру вступу та інші практичні поради. Окрім цього, абітурієнти можуть подавати онлайн заявки на навчання до будь-якого вищого навчального закладу України через сайт www.studyinukraine.gov.ua.

         До послуг, які надаються Українським державним центром міжнародної освіти, входять: перевірка документів абітурієнта, допомога у виборі університету та навчальної програми, допомога з подачею документів до вищого навчального закладу, отримання запрошення на навчання, візова підтримка, організація зустрічі в аеропорту.