Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 22:08

Співпраця у сфері освіти

     Співпраця України з КНР у сфері освіти є одним з пріоритетних напрямів двосторонніх відносин. Основним механізмом її реалізації на міждержавному рівні є Підкомісія з питань співробітництва у сфері освіти, що була утворена державами у 2011 р. в рамках Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.

     Перше засідання Підкомісії відбулося у лютому 2012 р. у м. Санья (провінція Хайнань). Під час засідання було затверджено План першочергових заходів з розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2012-2014 роки.

     Під час засідання було також підписано оновлену міжвідомчу Угоду про співробітництво у сфері освіти, відповідно до положень якої кількість державних стипендій, що надає одна сторона студентам іншої сторони, була збільшена у чотири рази: з 25 до 100, починаючи з 2013 р.

     Зберігається високий рівень студентських обмінів між Україною та КНР: у 2015 році понад 2500 українських студентів навчалися у Китаї та 2100 китайських студентів навчалися в Україні.

     У травні 2016 р., за сприяння Посольства, керівники низки провідних українських університетів взяли участь у Першому міжнародному освітньому форумі з інноваційного розвитку, в рамках якого було створено Міжнародний освітній альянс з інновацій та розвитку – об’єднана платформа для 66 університетів та 40 компаній з України, Китаю, Польщі, Франції, Італії, Південної Кореї та інших країн, що має на меті надання освітніх послуг, проведення спільних наукових розробок, їх комерціалізація і просування на міжнародні ринки.

     Активно розвивається співпраця між державами у форматі створення центрів вивчення української та китайської мови та культури. Наразі, у КНР створені Центри вивчення української мови та культури у Пекінському, Шанхайському, Тяньцзінському та Далянському університетах іноземних мов, а в Україні успішно функціонують чотири Інститути Конфуція, в яких вивчаються китайська мова та культура: в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка, у Харківському національному університеті ім. В.Каразіна, у Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Ушинського, у Київському національному лінгвістичному університеті. Крім того, у Київській гімназії східних мов №1 створено Клас Конфуція.

Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України

     Головним інформаційним джерелом про вищу освіту в Україні для іноземців є Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України.

     Центр є єдиною офіційною державною платформою, яка займається інформуванням щодо можливостей навчання. На офіційному сайті Українського державного центру міжнародної освіти www.studyinukraine.gov.ua абітурієнти можуть отримати загальну інформацію про навчальні програми, процедуру вступу та інші практичні поради. Окрім цього, абітурієнти можуть подавати онлайн заявки на навчання до будь-якого вищого навчального закладу України через сайт www.studyinukraine.gov.ua.

         До послуг, які надаються Українським державним центром міжнародної освіти, входять: перевірка документів абітурієнта, допомога у виборі університету та навчальної програми, допомога з подачею документів до вищого навчального закладу, отримання запрошення на навчання, візова підтримка, організація зустрічі в аеропорту.