Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 14:42

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Китаєм

     Договірно-правова база українсько-китайського міжрегіонального співробітництва нараховує 92 документи  (двосторонні угоди, меморандуми та протоколи про співробітництво), які регламентують встановлення дружніх та побратимських зв’язків на рівні область-провінція, місто-місто, область-місто, місто-провінція.

     З метою реалізації економічного потенціалу міжрегіонального співробітництва, протягом останніх років відбулась низка візитів до КНР та України делегацій представників областей України та провінцій Китаю. Під час візитів підписано ряд двосторонніх угод та протоколів про наміри щодо співробітництва у різних сферах, у т.ч. інвестиційній, а також проведено низку українсько-китайських бізнес-форумів за участю представників ділових кіл регіонів. Упродовж 2017 р. відбулась низка заходів у напрямі популяризації експортного та інвестиційного потенціалу регіонів України, активізації міжрегіональної співпраці з провінціями КНР, серед них такі:

     У січні 2017 р. делегація Вінницької області на чолі з першим заступником голови обласної державної адміністрації А.Гижком відвідала з робочим візитом КНР. У ході візиту, зокрема, відбулась зустріч з керівництвом повіту Цисі м.Нінбо провінції Чжецзян. Під час зустрічі було презентовано економічний потенціал Вінницького регіону, представлено можливості постачання продукції сільського господарства: зернові культури, олія соняшникова, м'ясо птиці, сухе молоко. Крім того, обговорювались перспективи співпраці у сфері альтернативної енергетики.

     У березні 2017 р. делегація Київської міської державної адміністрації відвідала здійснила роботий візит м.Пекін з метою проведення зустрічей з  представниками Пекінського Управління охорони пам’яток культурної спадщини та Національного театру Китаю.

     У листопаді 2017 р. під час проведення Дев’ятої сесії Ярмарку китайських інвестицій за кордон (COIFAIR-2017) представники Вінницької та Дніпропетровської областей та мм. Харків і Київ презентували економічний та інвестиційний своїх регіонів.

     Наприкінці листопада 2017 р. м.Наньчань (пр.Цзянсі) відвідала  делегації Одеської ОДА з метою участі у Десятому китайському Експо зелених продуктів, а також проведення двосторонніх зустрічей з офіційними та бізнесовими колами зазначеного китайського міста.

     У грудні 2017 р. на запрошення керівника Львівської ОДА здійснено візит до Львова представницької делегації провінції Сичуань. Під час візиту сторони підписали Угоду про співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією та Народним Урядом провінції Сичуань (КНР). Відповідно до положень цього документа, основними напрямами співпраці сторони визначили співробітництво у сферах: сільського господарства, виробництва продукції харчування; торгівлі та інвестицій; технологій та інновацій; промисловості, транспорту та логістики; науки і техніки; медицини й охорони здоров’я; освіти; культури та мистецтва; туризму та спорту тощо.

     Також у грудні 2017 р. відбувся робочий візит Голови Сумської ОДА М.Клочка, Заступника Голови Тернопільської ОДА О.Валова, Міського голови м.Трускавець А.Кульчицького та Міського голови м.Хмельницткий О.Симчишина. Зазначена делегація взяла участь у засіданні Генеральної Асамблеї Палати міжнародної комерції Шовкового шляху – SRCIC.