Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

, Київ 00:31

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Китаєм

Договірно-правова база українсько-китайського міжрегіонального співробітництва нараховує 91 документ  (двосторонні угоди, меморандуми та протоколи про співробітництво), які регламентують встановлення дружніх та побратимських зв’язків на рівні область-провінція, місто-місто, область-місто, місто-провінція.

З метою реалізації економічного потенціалу міжрегіонального співробітництва, протягом останніх років відбулась низка візитів до КНР та України делегацій представників областей України та провінцій Китаю. Під час візитів підписано ряд двосторонніх угод та протоколів про наміри щодо співробітництва у різних сферах, у т.ч. інвестиційній, а також проведено низку українсько-китайських бізнес-форумів за участю представників ділових кіл регіонів. Зокрема, упродовж 2016 р. Посольством проведено низку заходів у напрямі популяризації експортного та інвестиційного потенціалу регіонів України, активізації міжрегіональної співпраці з провінціями КНР, а саме:

У березні 2016 р. м. Пекін та м.Хефей відвідала делегація міськради та ділових кіл м. Біла Церква та було проведено презентацію індустріального  партку «Біла Церква». До участі у презентації було залучено понад 30 китайських  компаній, зацікавлених у налагодженні співробітництва з Україною. На розгляд муніципального уряду м. Хефей передано проект угоди про встановлення побратимських відносин м. Біла Церква з м. Хефей.

Крім цього, за сприяння Посольства, з 15 по 17 червня 2016 р українська делегація, до якої увійшло керівництво Харківської і Сумської областей, представники українського бізнесу та наукових кіл Харківської, Сумської, Київської, Одеської, Дніпропетровської, Львівської областей, взяла участь у заходах 27-го Харбінського міжнародного торговельно-економічного ярмарку.

21-25 вересня 2016 року Україну відвідали дві делегації з провінції Хейлунцзян. Делегація Народного уряду провінції взяла участь у VIII Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».  Делегація Народного уряду м.Харбін відвідала Київ, провівши зустрічі з керівництвом ІЕЗ ім.Патона та «Корпорації Патон», а також ТПП України.

У січні 2017 р. делегація Вінницької області на чолі з першим заступником голови обласної державної адміністрації Андрієм Гижком відвідала з робочим візитом КНР. У ході візиту, зокрема, відбулась зустріч з керівництвом повіту Цисі м.Нінбо провінції Чжецзян. Під час зустрічі було презентовано економічний потенціал Вінницького регіону, представлено можливості постачання продукції сільського господарства: зернові культури, олія соняшникова, м'ясо птиці, сухе молоко. Крім того, обговорювались перспективи співпраці у сфері альтернативної енергетики.