Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

Київ 11:34

Посол України взяв участь у презентації видання китайською мовою антології поезії Т.Шевченкав Тяньцзінському університеті іноземних мов

29 березня 2018, 10:52

Посол України в КНР Олег Дьомін 29 березня ц.р. взяв участь у заходах з презентації в Тяньцзінському університеті іноземних моввидання китайською мовою антології поезії Тараса Шевченка«Батько духу українського народу». Книга підготовлена за сприяння Посольства України в КНР і спільно укладена та видана Тяньцзіньським університетом іноземних мов (ТУІМ) та Пекінським товариством іноземних досліджень.

У презентаціїбрали участь ректор Тяньцзіньського університету іноземних мов Чень Фачунь, проректор Ван Міньюй, студенти й викладачі цього вишу, а також представники інших університетів Тяньцзіня й міської влади.

Виступаючи перед присутніми Посол України акцентував увагу на тому, що історія знайомства китайців із творчістю Т.Шевченка налічує понад 100 років і видання антології дасть новий імпульс вивченню творчої спадщини великого Кобзаря в КНР. За словами Посла, наразі в Китаї спостерігається зростання зацікавленості Україною,особливу роль у чому відіграє ініціатива «Один пояс, один шлях», у реалізації якої наша держава бере активну участь.

Під час презентації, зокрема, китайські студенти ТІУМ декламували вірші Т.Шевченка українською мовою та в перекладі китайською. Родзинкою заходу стали пісні на вірші Кобзаря у виконанні гурту «Спів Братів» –  фіналістів шоу «Україна має талант».

Перебуваючи в ТІУМ Посол також ознайомився з роботою Центру дослідження України. Відкритий за сприяння Посольства України в КНР у 2014 році як Китайсько-український культурнийцентр ім. Т.Шевченка, цей заклад – один із перших осередків українознавства на теренах Китаю – отримав у 2017 році статус «дослідницького», що суттєво розширило можливості його роботи на українському напрямку.

Про плани Центру дослідження України та перспективи співпраці Посольства й університету, а також ТІУМ із українськими вишами йшлося на зустрічі Посла з ректором університету паном Чень Фачунем. Серед питань, порушених китайською стороною, було поліпшення забезпечення китайських студентів посібниками з вивчення української мови.

Окрему увагу Посол приділив спілкуванню зі студентами з України. Під час майже двогодинної зустрічі керівник українського дипломатичного представництва інформував присутніх про поточну ситуацію в нашій державі, стан і перспективи співпраці України з КНР та відповів на їхні питання.Молодих українців цікавили, зокрема, хід українських реформ, просування України на шляху європейської інтеграції та проекти українсько-китайського співробітництва у різних сферах.