Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом)

Київ 15:30

Робочий візит до КНР української делегації на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України С.Кубівим до КНР

25 квітня, 05:27

Українська делегація на чолі з першим віце-прем’єр-міністром України –Міністром економічного розвитку і торгівлі України С.Кубівим перебуває в  Китайській Народній Республіці з робочим візитом з метою участі у престижному заході – Другому міжнародному форумі «Один пояс, один шлях» (ОПОШ). У складі делегації – Державний секретар МЕРТ О.Переверзенцев і Керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України І.Жовква.

Серед учасників Форуму – 37 глав держав та урядів і майже 360 іноземних міністрів.

25 квітня ц.р. українська урядова делегація взяла участь у профільній тематичній панелі «Торговельні зв’язки», на якій її глава C.Кубів виступив першим з іноземних гостей, озвучивши, серед іншого, пропозицію створити логістичний коридор Китай-Україна-ЄС.

Цього ж дня С.Кубів і Міністр комерції КНР Чжун Шань підписали Меморандум, який дає старт підготовці детальної дорожньої карти Україна-Китай щодо спільного будівництва Економічного поясу Шовкового та Морського Шовкового шляхів ХХІ століття.

Було остаточно погоджено проект інвестиційної Угоди між урядами України й КНР на загальну суму $350 млн. на будівництво мосту через Дніпро поблизу м.Кременчук.

У ході відвідання штаб-квартири компанії «Хуавей текнолоджіз» відбулось детальне обговорення питань співробітництва підприємств України з цим китайським телекомунікаційним гігантом. Зокрема, розглядалась можливість створення в Україні за участі «Хуавей» потужного науково-індустріального парку.

Українська делегація також провела переговори в офісі корпорації «Пауер Чайна». Президент корпорації Сун Дунчень повідомив, що китайською стороною відпрацьовано оновлену пропозицію щодо фінансування нею проекту будівництва Канівської ГАЕС. Розглянуто також питання, пов’язані з участю «Пауер Чайна» у спорудженні в Україні низки інфраструктурних та енергетичних проектів. Наголошено, що всі ці проекти будуть реалізовуватись за участі українських підприємств будівельної та енергомашинобудівної галузей (Турбоатом, Елекстроважмаш тощо).

Того ж дня І.Жовква провів зустріч у Міжнародному відділі Центрального комітету Комуністичної партії Китаю з Заступником Директора Департаменту, що курує розвиток відносин з Україною пані. Ван Мінь.

26 квітня керівник української делегації С.Кубів узяв участь в урочистій церемонії відкриття Другого міжнародного форуму «Один пояс, один шлях».