Взаємини між Україною та Монголією мають глибокі історичні корені. Сьогодні існує великий досвід двосторонньої співпраці у різних галузях співробітництва, набутий двома країнами ще за часів колишнього СРСР.
Двосторонній діалог на високому політичному рівні має стабільний, рівноправний і довірливий характер, слугуючи надійним підґрунтям для нарощування відносин між двома країнами в інших сферах.
Для розвитку українсько-монгольських відносин в останні два десятиліття визначальними були взаємні візити та зустрічі українських і монгольських керівників, зокрема, офіційний візит Президента Монголії в Україну (2002 р.), державний візит Президента України до Монголії (2003 р.), державний візит Президента Монголії в Україну (2011 р.), зустрічі президентів двох країн під час проведення «Саміту Тисячоліття» у Нью-Йорку (2000 р.), офіційних заходів з нагоди 60-річчя Держави Ізраїль (м. Єрусалим, травень 2008 р.), у рамках 64-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк, вересень 2009 р.), а також у рамках Економічного форуму в Давосі (січень 2011 р.).
Останній державний візит Президента Монголії в Україну відбувся у червні 2011 р., а глави зовнішньополітичного відомства Монголії - у грудні 2013 р. для участі у міністерському засіданні ОБСЄ.
19 вересня 2012 р. в Улаанбаатарі відбувся черговий раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ України та Монголії. 28-30 квітня 2013 року Монголію відвідав Заступник Міністра закордонних справ України з метою участі у 7-й Міністерській конференції „Спільноти демократій”.
16-18 вересня 2015 р. представники Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї ОБСЄ на чолі з її Головою А.Герасимовим взяли учать у роботі Чотирнадцятої щорічної осінньої сесії ПА ОБСЄ в м.Улаанбаатар.
На порядку денному двосторонніх відносин залишаються питання інтенсифікації міждержавних, міжурядових і міжпарламентських контактів на всіх рівнях, включаючи офіційні візити і робочі поїздки, поглиблення співпраці між Україною й Монголією на рівні неурядових організацій, започаткування контактів між столицями і регіонами двох країн.