Пекін, 12 березня /Сіньхуа/ - „Необхідність балансу між Європою і Росією визначена географічним положенням України. І це абсолютно не заважає пріоритетам європейської інтеграції. Адже договір про асоційоване членство - це не повноправне членство в ЄС”. Про це в середу в Пекіні заявив Посол України в Китаї Олег Дьомін в ексклюзивному інтерв'ю кор. „Сіньхуа”.
За його словами, „в основі асоціації з ЄС були домовленості про створення зони вільної торгівлі”, аналогічне прагнення України „було спрямоване лише на створення відкритої економіки”.
„Перспектива євроінтеграції ніколи не викликала суперечок в українському суспільстві, а сприймалася як мета, до якої треба прагнути молодій українській державі”,- сказав Посол.
Говорячи про ситуацію в Україні зараз, О.Дьомін зазначив, що призвели до кризи та її погіршили в основному внутрішні чинники.
„Ситуація, в першу чергу, була зумовлена накопиченням негативних тенденцій в економіці, які призвели до різкого погіршення життя всього населення України, небажанням влади рахуватися з народом, який очікував виконання передвиборних обіцянок, та вживати реальні заходи щодо забезпечення гідного рівня життя. Значною мірою протести були викликані і критичними масштабами поширення корупції у владі і фактичним розкладанням судової системи”, - констатував він, додавши, що „ніякий зовнішній вплив не здатний підняти таку народну хвилю протестів”.
Що стосується недавньої постанови Верховної Ради української Автономної Республіки Крим щодо проведення 16 березня так званого референдуму з питань про те, чи увійде Крим до складу Росії чи залишиться територією України, український Посол заявив: „Українська держава жодною мірою не розколота кримським питанням. Переважна більшість громадян України категорично виступають за єдину країну. Для всіх держав світу питання збереження суверенітету і територіальної цілісності є превалюючим”.
„Питання ініціювання референдуму адміністративним суб'єктом України, який не має на це конституційного права, отримали негативну юридичну оцінку всього світового співтовариства та міжнародних організацій”, - сказав він.
О.Дьомін підкреслив, що „на даному етапі невідкладними кроками нинішньої влади є вирішення комплексу найгостріших питань”, у тому числі „протидія зовнішній загрозі порушення територіальної цілісності і суверенітету країни”, „мобілізація підтримки України світовою спільнотою”, „якнайшвидше проведення реформ, у тому числі відносно регіонального розвитку”, „послідовне здійснення загальнонаціонального діалогу в максимально відкритому режимі за всіма нагальними питаннями у взаєминах більш ніж 130 національностей, що населяють Україну” та „консолідація всіх політичних сил України”.
На думку О.Дьоміна, „виклики, що стали перед Україною, виникли не зараз і не відразу, і не в результаті протистояння на Майдані. Вони мають глибинне, історичне коріння”. Країна зараз „має оздоровити усі сфери життя, викорінити хабарництво та корупцію у владі, зміцнити судову і правоохоронну системи”. „Вибори Президента України повинні стати фактором стабілізації ситуації в Україні”, - висловив він сподівання щодо запланованих на травень президентських виборів.