1. Визнання України: 27 грудня 1991 року
2. Встановлення дипвідносин: 4 січня 1992 року
3. Політичні відносини
Китай підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Україна залишається відданою політиці «одного Китаю».
Останні державні візити глав держав відбулися у 2011 р. та 2013 р., в рамках яких були укладені базові документи, які на сучасному етапі визначають та юридично закріплюють підвалини дружби і співробітництва двох держав, досягнення і пріоритети подальшого взаємовигідного розвитку українсько-китайської співпраці.
У ході візиту Голови КНР в Україну у червні 2011 р. було підписано Спільну декларацію про встановлення та розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР. Державний візит до КНР Президента України у грудні 2013 р. був ознаменований підписанням Договору про дружбу і співробітництво між Україною і КНР, Спільної декларації України і КНР про подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства та Програми розвитку відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР на 2014-2018 рр.
1 квітня 2016 р., під час Вашингтонського саміту з питань ядерної безпеки, відбулася коротка зустріч між Президентом України П.О.Порошенком та Головою КНР Сі Цзіньпіном.
27-28 квітня 2016 р. Міністр закордонних справ України П.А.Клімкін перебував з робочим візитом у Китаї, де провів переговори з Міністром закордонних справ КНР Ван Ї, мав зустрічі з китайськими високопосадовцями.
17 січня 2017 р. в рамках засідання Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент України П.О.Порошенко провів зустріч з Головою КНР Сі Цзіньпіном.
18 вересня 2017 р. на полях 72-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку відбулася зустріч глав МЗС України П.А.Клімкіна та КНР Ван Ї.
5 грудня 2017 р. в Києві, в рамках Третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами двох країн, відбулися окремі зустрічі Президента України П.О.Порошенка та Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана з главою китайської делегації, Віце-прем’єром Держради КНР Ма Каєм.
21-22 січня 2019 р. в Пекіні відбулися політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ двох країн.
24 січня 2019 р. на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент України П.Порошенко зустрівся з Заступником Голови КНР Ван Цішанєм.
Протягом 2020-2021 рр. відбулося дві телефонні розмови міністрів закордонних справ України та КНР, у ході яких обговорено широке коло питань українсько-китайської взаємодії.
23 грудня 2020 р. в онлайн-режимі відбулось Четверте засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та КНР.
19 квітня 2021 р. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив з онлайн-промовою на панельній дискусії «Прискорення торговельних зв’язків в умовах пандемічної ізоляції» Боаоського азійського форуму (The Boao Forum for Asia) та закликав спільно розвивати торгівлю у трикутнику Західна Європа-Україна-Азія.
15 квітня 2021 р. відбулися онлайн політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ двох країн.
13 липня 2021 р. Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном.
З початку відкритої збройної агресії Росії проти нашої держави між Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та Міністром закордонних справ КНР Ван Ї у березні та квітні 2022 р. відбулися телефонні розмови та зустріч на полях щорічної сесії ГА ООН (вересень, Нью-Йорк), у ході яких вони були одностайні у тому, що припинення війни проти України відповідає інтересам миру, продовольчої безпеки та міжнародної торгівлі.
У 2023 р. відбулась зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з керівником Канцелярії Комісії ЦК КПК із закордонних справ Ван Ї на полях Мюнхенської безпекової конференції (лютий, Мюнхен) та телефонна розмова з Членом Держради, Міністром закордонних справ КНР Цінь Ганом (березень).
26 квітня 2023 р. відбулась телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Головою КНР Сі Цзіньпіном.
16-17 травня 2023 р. в Україні перебував Спеціальний представник Уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей, який під час візиту був прийнятий Президентом України Володимиром Зеленським, Керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком та Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.
17 лютого 2024 р. на полях 60-ї ювілейної Мюнхенської безпекової конференції відбулась зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з членом Політбюро ЦК КПК, Керівником Канцелярії Комісії ЦК КПК із закордонних справ, Міністром закордонних справ КНР Ван Ї (Мюнхен).
7 березня 2024 р. в Україні перебував Спеціальний представник Уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей, який під час візиту був прийнятий Керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком, Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, заступником Керівника Офісу Президента України Романом Мошовцем, заступником начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексієм Громовим, Перший віцепрем'єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко, заступником Міністра енергетики України Світланою Гринчук та Уповноваженим ВРУ з прав людини Дмитром Лубінцем.
4-6 червня 2024 року відбувся візит Першого заступника Міністра закордонних справ України Андрія Сибіги до Китаю з метою проведення чергового раунду українсько-китайських політичних консультацій (5 червня, Пекін). Китайську сторону на консультаціях представляв Заступник Міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун. Андрій Сибіга також провів зустрічі зі Спецпредставником Уряду КНР з питань Євразії Лі Хуеєм, Заступником Завідувача Міжнародним відділом Центрального Комітету Комуністичної партії Китаю Чень Чжоу та 6 червня зустрівся із Заступницею Голови Постійного комітету народних зборів міста Шанхай Цзун Мін (Шанхай). Відбулися також його зустрічі з представниками ділових кіл південних провінцій КНР та експертами аналітичного центру «Grandview Institution».