• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 漢語
Співпраця у сфері освіти
Опубліковано 25 грудня 2019 року о 14:51

Співпраця України з КНР у сфері освіти є одним із пріоритетних напрямів двосторонніх відносин. Основним механізмом її реалізації на міждержавному рівні є Підкомісія з питань співробітництва в галузі освіти між Україною та КНР, утворена у 2011 р. в рамках Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.

Перше засідання Підкомісії відбулося у лютому 2012 р. у м. Санья (провінція Хайнань, КНР). Під час засідання було затверджено «План першочергових заходів з розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2012-2014 роки» та підписано оновлену міжвідомчу Угоду про співробітництво у сфері освіти, відповідно до положень якої з початку 2013 р. кількість державних стипендій, що надає одна сторона студентам іншої сторони, була збільшена у чотири рази – з 25 до 100 осіб.

Друге засідання підкомісії, на якому головували міністри освіти України Л.Гриневич та КНР Чень Баошен, пройшло 23 червня 2017 р. у Києві. За його результатами було досягнуто домовленості про взаємне збільшення квот студентів для обміну зі 100 місць до 120, укладені угоди про співробітництво в галузі технічної освіти та проведена робота щодо реалізації програми китайсько-українського подвійного диплому. Для подальшого посилення зв’язків між державами сторони домовилися розвивати олімпіади з української та китайської мов, а також сприяти розвитку центрів вивчення української мови та культури в КНР і китайської мови та культури в Україні.

У грудні 2017 р. під час Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР підписано Угоду між МОН України та Міносвіти КНР про співробітництво в галузі освіти на наступні п’ять років.

12 червня 2019 р. в м. Наньчан, провінція Цзянсі, КНР, під головуванням Заступника Міністра освіти і науки України Р.Греби та Заступника Міністра освіти КНР Сунь Яо пройшло Третє засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти між Україною та Китаєм.

За підсумками заходу підписано Протокол і затверджено План заходів Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти на  2019-2021 рр., яким визначено пріоритетні для обох країн сфери двостороннього освітнього співробітництва.

Зберігається високий рівень студентських обмінів між Україною та КНР: у 2018-2019 н.р. близько 3000 українських студентів навчались у Китаї та близько 2000 китайських студентів здобували вищу освіту в Україні. З огляду на це, особлива увага приділяється активізації співпраці між вищими навчальними закладами двох держав, чому сприяє регулярне проведення Форуму ректорів українських та китайських університетів.

Третє засідання Форум ректорів пройшло 12 червня 2019 р. в Наньчані за участю представників 12 вишів з України та 20 – з КНР. Під час заходу між ВНЗ України та Китаю укладено низку угод про співпрацю. Зокрема, між Національним аерокосмічним університетом «Харківський авіаційний інститут» та Наньчанським авіаційним університетом підписано угоду, згідно з якою уже з наступного навчального року розпочнеться обмін викладачами та студентами двох вишів, навчання китайських студентів в Україні, а також створення в китайському ВНЗ представництва українського університету.

Активно розвивається співпраця між державами у форматі створення центрів вивчення української та китайської мови та культури. Наразі, у КНР створені Центри вивчення української мови та культури в університетах міст Пекін, Шанхай, Тяньцзінь, Далянь, Ухань, Сіань і Харбін, а в Україні успішно функціонують п’ять Інститутів Конфуція, в яких вивчаються китайська мова та культура: в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка, Київському національному лінгвістичному університеті,Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського (Київ), Харківському національному університеті ім. В.Каразіна та Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Ушинського. Крім того, у Київській гімназії східних мов №1 створено Клас Конфуція.

Головним інформаційним джерелом про вищу освіту в Україні для іноземців є Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України.

Центр є єдиною офіційною державною платформою, яка займається інформуванням щодо можливостей навчання. На офіційному сайті Українського державного центру міжнародної освіти www.studyinukraine.gov.ua абітурієнти можуть отримати загальну інформацію про навчальні програми, процедуру вступу та інші практичні поради. Окрім цього, абітурієнти можуть подавати онлайн заявки на навчання до будь-якого вищого навчального закладу України через сайт www.studyinukraine.gov.ua.

До послуг, які надаються Українським державним центром міжнародної освіти, входять: перевірка документів абітурієнта, допомога у виборі університету та навчальної програми, допомога з подачею документів до вищого навчального закладу, отримання запрошення на навчання, візова підтримка, організація зустрічі в аеропорту.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux