Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
 • zh
Ситуація в АР Крим та на сході України
Опубліковано 18 грудня 2018 року о 06:41

Поточна ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил (20-26.11.2019) November.2019_ukr.pdf


Current Situation in the Joint Forces Operation Area (12-18.06.2019)  0000335.pdf


Спеціальний випуск журналу Крим Інформ 5 років Окупації Криму у Цифрах і Фактах (українською мовою)

https://territorycrimea.ukrinform.com/pdf/01-2019-Ukr.pdf


 Збірка свідчень про російську анексію Криму 2014 року “Люди сірої зони: свідки російської агресії Криму 2014 року”/ Проект Українського інституту національної пам’яті)/ (українською мовою)

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/lyudy-siroyi-zony-svidky-rosiyskoyi-aneksiyi-krymu-2014-roku


Книга “Дівчата зрізають коси /Проект Українського інституту національної пам’яті/. Спогади 25 жінок-воячок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрільці, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки (українською мовою).

http://www.memory.gov.ua/sites/default/files/divchata_zrizaiut_kosy.pdf


Заява МЗС України щодо ухвалення резолюції ГА ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів»

Схвалення 17 грудня 2018 року резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» засвідчило чітку позицію міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України та засудження агресії РФ.

Попри відчайдушні потуги РФ зашкодити схваленню документа, Генеральна Асамблея ООН вкотре засудила тимчасову окупацію Кримського півострова Російською Федерацією як державою-окупантом та надіслала чіткий сигнал про невизнання спроби його анексії. Російська Федерація повинна забрати свої збройні сили з Криму та негайно припинити незаконну окупацію території України.

Окупація Криму, загроза або застосування сили проти територіальної цілісності та політичної незалежності України порушує зобов’язання, взяті Росією при підписанні Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

Резолюція висловлює рішучу стурбованість міжнародного співтовариства невиправданим застосуванням Російською Федерацією сили проти трьох кораблів ВМС України 25 листопада 2018 року у Чорному морі, в результаті якого було серйозно поранено окремих членів українських екіпажів, та закликає Російську Федерацію негайно звільнити українські кораблі та особовий склад. 

За російської окупації Крим перетворився на потужну військову базу, яка загрожує безпеці та стабільності не лише Чорноморського регіону, а й Середземномор’ю та Близькому Сходу.

Резолюція містить заклик до Російської Федерації припинити перешкоджати законному праву на свободу судноплавства у Чорному та Азовському морях, а також Керченській протоці відповідно до міжнародного права, зокрема Конвенції ООН про морське право 1982 року.

Важливим елементом резолюції є засудження побудови та відкриття Російською Федерацією Керченського мосту, а також збільшення військової присутності Російської Федерації в акваторіях Чорного і Азовського морів.

Широка підтримка нашої позиції стосовно Криму та засудження мілітаризації Чорного і Азовського морів є чітким сигналом для Російської Федерації: російські злочини та провокації не залишаються поза увагою світового співтовариства, а держава-агресор понесе відповідальність за правопорушення.

Україна підтверджує свою відданість політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського конфлікту. У цьому зв’язку нова резолюція буде використана в контексті зусиль України з деокупації території нашої держави, а також відновлення стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів.   

Україна вдячна кожній державі, яка віддала свій голос за резолюцію ГА ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів».


Коментар МЗС України щодо нещодавніх висловлювань міністра закордонних справ РФ С.Лаврова

17 грудня

В Україні вже навіть не здивовані, наскільки російська дипломатія перетворилася на знаряддя брехні Кремля, звинувачуючи Україну у «підготовці провокацій».

Але це – чергова інформаційна операція. Насправді, це Росія розгорнула на кордонах з Україною понад 80 тис. військ у повній бойовій готовності, розмістила ракетні комплекси "Іскандер", передислокувала на територію Криму 100 бойових літаків нового типу Су-27 та Су-30, які здатні діяти на всій глибині чорноморського регіону та майже всій території України. Тільки за останні два місяці кількість російських танків на нашому кордоні збільшилась на 300 одиниць.

25 листопада 2018 року Москва вчинила відкриті акти збройної агресії біля Керченської протоки та у Чорному морі.
Тепер міністр С.Лавров лякає Україну і міжнародне співтовариство «провокаціями», шукаючи пропагандистсько-дипломатичне прикриття мілітаризації Росією окупованого Криму, Донбасу та розгортанню на кордонах України свого наступального потенціалу.

Чергова брехня РФ сьогодні буде спростована схваленням Резолюції ГА ООН «Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».

Суверенітет України над Кримом і Донбасом буде повернуто, але не військовим, а політико-дипломатичним та міжнародно-правовим шляхом.

Заява МЗС України щодо подання відповіді на заперечення РФ про юрисдикцію Арбітражного трибуналу з морського права у рамках арбітражного провадження щодо прав прибережної держави в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці

30 листопада

27 листопада 2018 року Україна надіслала Арбітражному трибуналу з морського права відповідь на заперечення з приводу юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права, висловлені Російською Федерацією у рамках міждержавного арбітражного провадження за Конвенцією ООН з морського права.

У своїй відповіді Україна наголошує, що попри спроби Росії уникнути відповідальності за свої протиправні дії у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці, Арбітражний трибунал з морського права має повне право заслухати справу України.

Україна обґрунтовано заявляє, що Російська Федерація незаконно відсторонила Україну від користування своїми морськими правами та узурпувала суверенне право України регулювати свою діяльність у власному морському просторі.

У порушення Конвенції ООН з морського права Росія, серед іншого, продовжує незаконно видобувати українські енергетичні та рибні ресурси, завдаючи шкоди українським рибалкам, блокує рух до українських портів, незаконно побудувавши міст через Керченську протоку.

Україна вважає, що письмові заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу з морського права є необґрунтованими і не можуть бути прийняті Трибуналом до уваги.

Російська Федерація має та буде притягнута до відповідальності за зухвале порушення міжнародного морського права та суверенних справ України.

Заява МЗС України щодо продовження Російською Федерацією протиправних дій проти військовослужбовців ВМС ЗС України

28 листопада

27 листопада 2018 року Міністерству закордонних справ Російської Федерації передано чергову ноту протесту МЗС України у зв'язку з продовженням Росією протиправних дій щодо військовослужбовців ВМС Збройних Сил України – членів екіпажів українських військових катерів «Бердянськ», «Нікополь» та буксира «Яни Капу», які 25 листопада цього року були захоплені у військовий полон внаслідок чергового акту збройної агресії Російської Федерації проти України в територіальних водах та виключній економічній зоні нашої держави в Чорному морі.

Російській стороні поновлено категоричну вимогу негайно звільнити з-під варти захоплених громадян України та забезпечити їхнє безпечне повернення на Батьківщину.

Українська сторона вчергове зажадала невідкладного і в повному обсязі забезпечення Російською Федерацією усіх законних прав захоплених громадян України, передбачених Женевською конвенцією від 12 серпня 1949 року про поводження з військовополоненими, а також допуску до них представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Заява МЗС щодо збройної провокації Росії у Чорному та Азовському морі

25 листопада, 12:41

Провокативні дії з боку РФ в Чорному та Азовському морі перейшли межу і стали вже агресивними.

Кораблі Російської Федерації у порушення свободи навігації неправомірно застосували силу по відношенню до кораблів ВМС ЗС України.

Ми розцінюємо такі агресивні дії як порушення норм Статуту ООН, Конвенції ООН з морського права.

МЗС України здійснить всі належні заходи дипломатичного та міжнародно-правового реагування.                   

Також невідкладно інформуватимемо партнерів про агресивні дії Росії в Азовському морі. Такі дії несуть в собі загрозу безпеці всіх держав Чорноморського регіону, а отже вимагають чіткої реакції міжнародного співтовариства.


Заява МЗС України щодо незаконних «виборів», організованих РФ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України

11 листопада, 10:00

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест у зв’язку з незаконними та нелегітимними діями Росії з проведення сьогодні псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.  

Спроба Росії виправдати, організувати та згодом легітимізувати процес фейкового «голосування» на окупованому Донбасі є кричущим порушенням норм і принципів міжнародного права, українського законодавства, а також суверенітету та територіальної цілісності України. Одночасно, Росія, як сторона збройного конфлікту на Донбасі та підписант Мінських домовленостей, вкотре фундаментально порушила свої зобов’язання за ними.

У цьому зв’язку, знову наголошуємо, що результати цих псевдовиборів є юридично нікчемними, не створюють жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством. Легітимні вибори на Донбасі можуть бути проведені лише у повній відповідності до українського законодавства та стандартів ОБСЄ із забезпеченням спостереження БДІПЛ ОБСЄ.

Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за підтвердження їхньої сталої підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

Вважаємо обурливим, що Росія проігнорувала чітку позицію міжнародного співтовариства, яке засудило організацію фейкових «виборів» та закликало до їх скасування. Росія несе повну відповідальність за ці незаконні дії та руйнівні наслідки для мирного процесу.

Закликаємо міжнародне співтовариство до посилення політичного та економічного тиску на Кремль, а також запровадження нових санкцій проти держави-окупанта та осіб, які брали безпосередню участь в організації цих бутафорських «виборів».

Russian_acivity_on_the_territory_of_Ukraine18.10.17.pdf

Briefing_on_the_situation_in_the_South-East_of_Ukraine.pdf

RAFactivity_armament_and_military_equipment_on_the_territory_of_Ukraine_11.09.2017.pdf

Situation_in_the_South-East_of_Ukraine_17082017.pdf

RAF_armament_and_military_equipment_on_the_territory_of_Ukraine_ENG_17.08.17.pdf

briefing_on_the_situation_on_the_South-East_of_Ukraine_040517_eng.pdf

briefing_on_the_enemys_activity_on_the_territory_of_Ukraine_040517_ukr.pdf

Briefing_on_the_Situation_in_the_South-East_of_Ukraine_13_04_2017.pdf

RAF_armament_and_military_equipment_on_the_territory_of_Ukraine_13_04_17.pdf

Russias_occupation_of_Crimea.pdf

briefing_RAF_armament_and_military_equipment_on_the_territirry_of_Ukraine_15_03_17_eng.pdf

briefing_on_the_situation_in_the_South-East_of_Ukraine_16032017_engl.pdf

Situation_in_the_South-East_of_Ukraine_02032017_engl.pdf

Briefing_RAF_acticivity_on_the_territory_of_Ukraine_02032017.pdf

briefieng_02022017nn_engl.pdf

RAF_armament_and_military_equipment_on_the_territory_of_Ukraine_02.02.17_engl.ppt

Obstril_A-26.doc

Avdiyvka_-_xronologiya_podii.doc

avdiivka.ppt

Russian_military_presence_in_Crimea.pdf

RAF_armament_and_equipment_20.10.ppt

briefing_on_Situation_in_the_South-East_of_Ukraine_13.10.16_eng.ppt

Strategic_Considerations.ppt

Situation_in_the_South-East_of_Ukraine_29.09.2016_eng.ppt

Situation_in_the_South-East_of_Ukraine_29.09.2016_rus.ppt

Mercenaries_activity_and_RAF_military_equipment_29.09.2016.ppt

RF_AF_strategic_command-staff_exercise_Caucasus-2016.pdf

RF_mercenaries_and_military_equipment_in_Ukraine_15.09.pdf

Russian_military_presence_on_the_territory_of_Ukraine_22.08.2016.pdf

Briefing_on_the_situation_in_the_Soth-East_of_Ukraine_17-22.06.2016.ppt

RF_Mercenaries_weapons_and_military_equipment_in_Ukraine_23.06.2016.ppt

Briefing_on_the_situation_in_the_South-East_of_Ukraine_09.06.2016.ppt

Mercenaries_activity_armament_and_military_equipment_of_Russia_in_Ukraine_8.06.16.ppt

Briefing_on_the_Situation_in_the_South-East_of_Ukraine_11-17.05.2016.ppt

Mercenaries_activity_armament_and_military_equipment_of_Russia_on_the_territory_of_Ukraine.ppt

Briefing on the situation in the South-East of Ukraine

Facts of the presence of Russian Federation Armed Forces in Ukraine

Briefing_on_the_situation_in_the_South-East_of_Ukraine_05-10.05.2016.ppt

Situation_in_UkraineUA05-10.05.2016.ppt

Mercenaries_activity_armament_and_military_equipment_of_Russian_Forces_in_Ukraine.ppt

Situation_S-E_of_Ukraine_26.05.2016.ppt

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux