• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 漢語
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Китаєм
Опубліковано 24 грудня 2019 року о 00:09

Культурно-гуманітарна сфера посідає одне з чільних напрямів співпраці між Україною та Китайською Народною Республікою.

Українсько-китайська культурно-гуманітарна співпраця спрямована реалізацію мистецьких проектів, інформативно-просвітницьких акцій та інших форм обмінів між Україною і Китаєм. Співпраця в гуманітарній сфері є одним із пріоритетних напрямів двосторонніх відносин.

Основним механізмом регулювання, моніторингу й контролю у цій галузі є Підкомісія з питань співробітництва у сфері культури. У 2002 та 2009 рр. проведено 1-е та 2-е засідання Спільної українсько-китайської Комісії з питань співробітництва в галузі культури. Сторонами підписані Плани співробітництва на 2002-2006 та 2009-2012 рр. У рамках їхньої реалізації проводилися Дні культури України в КНР (2002 та 2004 рр.) та Дні культури КНР в Україні (2010 та 2011 рр.).

У квітні 2011 року Комісію було перетворено на Підкомісію з питань співробітництва у сфері культури в рамках українсько-китайської міжурядової Комісії зі співробітництва.

4-є засідання Підкомісії з питань співпраці в галузі культури Українсько-китайської комісії відбулося у листопаді 2017 р. у Пекіні.

5 грудня у Києві підписано Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури Китайської Народної Республіки на 2018-2022 роки.

Протягом 2017 року проведено низку заходів культурно-мистецького та просвітницького спрямування, зокрема:

- флешмоби UnitedUkraine до Дня Соборністі, «Global Shevchenko” до 203-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, «Тризуб – це Україна», диктант в День української писемності та мови тощо;

- пам’ятні заходи: 85-і роковини Голодомору, День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, День Соборності, День боротьби за права кримськотатарського народу, День Гідності і Свободи, День пам’яті Героїв Небесної Сотні та ін.;

- урочисті збори, присвячені Дню Захисника України, Дню Збройних сил України, Дню Державного Прапора України та ін.

 До 100-річчя дипломатичної служби України 22 грудня 2017р. у Посольстві організовано урочистий захід, під час якого гостям заходу було представлено лекцію-презентацію про дипломатичну присутність України на теренах Китаю, зокрема, в 1918-1919 рр. в Харбіні, опубліковану у виданні «Україна-Китай».

У рамках 2-го Міжнародного фестивалю «Кольоровий Пекін», Посольством спільно з галереєю українського мистецтва у Пекіні «Катюша» організованого виставку робіт сучасних українських митців – жіночі образи України, за що отримано престижну нагороду «Найкращий павільйон».

У контексті виконання Плану культурної співпраці між Україною і Китаєм на 2013-2017 рр. Посольством надано сприяння представникам Національної спілки фотохудожників України в участі у V Пекінському фототижні-2017, під час якого відбулося відкриття виставки близько ста світлин українських фотохудожників та підписання меморандуму про співпрацю між Спілкою та оргкомітетом Пекінського фототижня.

Однією з найпомітніших тенденцій культурного співробітництва між Україною та Китаєм стало зростання інтересу Китаю до українського кіно- і телевиробництва. Так, у вересні 2017р. підписано Угоду про спільне українсько-китайське кіновиробництво між українською компанією Film.ua та китайською China International Art Business Alliance.

У рамках святкування 25-річниці встановлення дипвідносин між Україною та Китаєм (4 січня 1992 року) за сприяння Посольства протягом 2017 р. відбулася низка культурно-просвітницьких заходів, у т.ч. концерт віолончеліста О.Пірієва, експозиція майстрині Г.Назаренко «Петриківка – душа України» та серія майстер-класів петриківського розпису, інформаційний проект Міжнародного радіо Китаю під назвою «Моя друга Батьківщина», художня виставка  «Новий шовковий шлях – відомі китайські художники та учні», низка мистецьких заходів в художньому музеї Т.Г.Шевченка у Пекіні та ін.

У зв’язку з відзначенням 26-ої річниці незалежності України Посольством організовано виставку робіт українських художниць (Г.Назаренко, К.Білетіної, К.Дацюк, А.Діденко, І.Калюжної), експозицію світлин фотопроекту «Україна – Китай: дружба в обличчях», а також  міні-постановку українських народних обрядів у виконанні  колективу української громади «U-Girls».

16-21 квітня 2018 року у рамках Пекінського міжнародного фестивалю кіно відбулася презентація українського кіно продукту – «Україна – твій пункт призначення», під час якої китайським партнерам було представлено потенціал української кіноіндустрії, досвід фахівців нашої країни у відповідній сфері, перспективи співпраці тощо.

З 25 вересня по 19 листопада 2018 р. у Китаї пройшли «Дні культури України в Китаї». Заходи в рамках «Днів культури» розпочались 25 вересня 2018 р. урочистим відкриттям у найбільшому й найпрестижнішому архітектурно-художньому музейному комплексі Китаю “Ґуґун” виставки пам’яток культури та декоративно-прикладного мистецтва з музеїв України “Кольоровий розмай у золотому вінку”. У церемонії відкриття «Днів культури України в Китаї» взяли участь Міністр культури України Є.Нищук і Міністр культури та туризму КНР Ло Шуган. До програми “Днів культури” увійшли виступи Національного заслуженого академічного народного хору України ім. Г.Г.Верьовки, виставка робіт відомого українського фотохудожника В.Козюка, майстер-класи Петриківського художнього розпису. Крім того, у рамках “Днів культури” українська делегація взяла участь у Міжнародному культурному ЕКСПО «Шовковий шлях» (м.Дуньхуан, 27-28 вересня 2018 р.), де Україна була представлена як головна країна-гість.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux