• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Діалог з Послом
Опубліковано 20 червня 2014 року о 10:47

Запитання 1: У деяких зарубіжних медіа періодично з’являються повідомлення про домінування серед населення України праворадикальних та «фашистських» настроїв. Яка Ваша думка з цього приводу?

 Відповідь 1: Теза про домінування радикальних сил і настроїв в Україні активно використовується Росією у ході антиукраїнської пропаганди. Вона жодним чином не відповідає дійсності. Ця свідома дезінформація вщент розбита результатами голосування на виборах Президента України, коли за представників правих сил сумарно проголосували лише 1,86% виборців (О.Тягнибок – 1,16%, Д.Ярош – 0,7%).

Новообраний Президент та Уряд України засуджують будь-які прояви ксенофобії, антисемітизму та нетерпимості.

Роль «Правого сектора» у політичному житті держави та його радикалізм надзвичайно перебільшені і багато в чому надумані пропагандистською машиною Росії, яка намагається в суспільній свідомості росіян перетворити Д.Яроша на «другого Усаму бен Ладена»: персоніфікований образ ворога краще відповідає пропагандистським цілям Кремля.

Закиди з боку Росії щодо розгулу антисемітизму в Україні є її черговою брехнею. Єврейська громада України неодноразово спростовувала такі твердження. Зокрема, голова Асоціації єврейських організацій та общин України І.Зісельс заявив про зменшення проявів антисемітизму в Україні за останні роки та назвав російську пропаганду необґрунтованою. Факти відсутності антисемітизму в Україні підтверджені у звіті БДІПЛ та Верховного комісара у справах національних меншин ОБСЄ, а також доповіді стосовно ситуації у сфері прав людини в Україні, підготовленій Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.

Натомість, у своїй зовнішньополітичній діяльності Росія спирається на ультранаціоналістичні, неонацистські та праворадикальні політичні сили в Європі. А у самій Росії ультранаціоналістичні настрої та рухи отримують значну підтримку з боку держави. Зараз такі настрої поширилися і на тимчасово окуповану Росією територію України – в Криму найбільше порушень своїх прав зазнають саме кримські татари та українці.

Російський заклик «захистити права росіян та російськомовних», активно використовуваний для анексії Криму та дестабілізації ситуації на сході України, за своєю суттю та методом втілення відтворює гасла нацистського режиму в Німеччині. Ми знаємо, до чого це призводить, і зараз спостерігаємо схожий процес.

 Запитання 2: Як Ви охарактеризуєте кроки, вжиті новообраним Президентом України для нормалізації ситуації на Донбасі?

 Відповідь 2: Наразі триває робота з реалізації представленого Президентом України П.О. Порошенком Плану з відновлення миру в східних областях держави.

План передбачає звільнення від кримінальної відповідальності тих, на чиїх руках немає крові українських воїнів та мирних людей та хто непричетний до фінансування тероризму, створення контрольованого коридору для відходу російських найманців, а також започаткування широкомасштабного мирного діалогу з усіма мирними громадянами України.

План отримав схвальну оцінку іноземних партнерів. Ключове значення для його успішного втілення має практична підтримка плану усіма сторонами, передусім російською стороною.

Вже започатковано роботу тристоронньої контактної групи з реалізації положень мирного плану Президента України у складі представників України, РФ та ОБСЄ.

Влада України виступає за якнайшвидше припинення кровопролиття, але мир та безпека на сході держави настануть лише після подолання терористичної загрози. Саме у цьому та захисті мирного населення полягає основне завдання Анти терористичної операції (АТО).

Невід’ємними елементами врегулювання ситуації на сході України залишаються відмова Росії від підтримки екстремістських груп на території України, припинення антиукраїнської пропаганди, скасування постанови Ради Федерації ФЗ РФ «Про використання Збройних Сил РФ на території України».

 Запитання 3: Назвіть ключові заходи, які будуть вжиті Президентом України у контексті проведення внутрішніх реформ та на ниві зовнішньої політики.

 Відповідь 3: Важливими елементами внутрішніх перетворень є реалізація конституційної реформи та децентралізація влади, проведення економічних реформ, викорінення корупції.

Інклюзивний загальноукраїнський діалог буде продовжено.

Глава держави та більшість політичних партій підтвердили необхідність проведення дострокових виборів до Верховної Ради України, яка має адекватно відображати нинішні політичні вподобання українців.

До найважливіших зовнішньополітичних завдань, які стоять перед Україною, належить продовження курсу на європейську інтеграцію. Підписання та майбутню імплементацію Угоди про асоціацію Глава держави розглядає як важливий крок до набуття повноцінного членства України у Європейському Союзі.

Президент також висловив готовність сісти за стіл переговорів з Російською Федерацію. При цьому в питаннях Криму, європейського вибору та державного устрою України ніяких компромісів бути не може.

Загалом, варто зазначити, що ситуація на Сході України і тимчасова окупація Криму військами Російської Федерації не стануть на заваді демократичному реформуванню Української держави та здійснення нею мирної й послідовної зовнішньої політики.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux