• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • 中文
Реакція лідерів і високих представників держав на висновки Європейської Ради щодо ситуації в Україні
Опубліковано 04 вересня 2014 року о 11:55

 1. Речник РНБ США: «вітає консенсус Європейської Ради … щодо демонстрації твердої підтримки суверенітету і територіальної цілісності України та підготовки до подальшого розгляду у наступні дні нових санкцій [проти РФ]» … США «тісно працюватимуть з ЄС та іншими партнерами для притягнення Росії до відповідальності за її незаконні дії в Україні, включаючи шляхом додаткових економічних санкцій»… США залишаються «відданими підтримці України у контексті пошуку нею дипломатичного вирішення кризи та закликають Росію негайно вивести з України свої війська, включаючи військовослужбовців та техніку, та припинити незаконну підтримку сепаратистів».

2. Президент Болгарії:  «…Дії Росії є неприйнятними, потрібно повернути її до столу переговорів”. «Очікуємо, що Росія працюватиме заради довіри і деескалації напруги і тоді санкцій не буде. Втім, якщо ситуація продовжить погіршуватися, європейські лідери одностайно підтримають тезу про продовження руху уперед з ясними сигналами для РФ. Адже те, що зараз робиться, є недопустимим». На цьому етапі до України «не буде направлятися зброя і війська, але, враховуючи уроки Другої світової, Євросоюз повинен показати характер та захистити свої цінності».

3. Прем’єр-міністр Австралії оголосив про запровадження додаткових санкцій проти РФ (01.09): обмеження на експорт озброєнь; обмеження на доступ російських держбанків на австралійські ринки капіталу; запобігання експорту товарів і послуг для використання у розвідці родовищ нафти в Росії або її видобутку; обмеження на австралійську торгівлю та інвестиції в АРК; адресні фінансові та в’їзні санкції на поїздки до Австралії для додаткових 63 російських і українських фізичних осіб та 21 юридичну особу (в результаті чого загальна кількість фінансових санкцій і заборон на поїздки збільшилась до 113 фізичних осіб та 32 юридичних осіб). Не виключив можливість запровадження подальших санкцій проти РФ.

4. Канцлер ФРН: необхідно підготувати нові санкції проти РФ. «Проблеми, які можуть виникнути у звʼязку з цим, не співставні з проблемами, які можуть виникнути, якщо ми нічого не робитимемо". "Військового вирішення конфлікту не буде"; анексія Криму з боку РФ та нинішні дії Москви, спрямовані на ескалацію ситуації в Україні, є грубим порушення міжнародного права та свідчать про бажання РФ перекроїти кордони, змінивши післявоєнний устрій Європи; останні повідомлення з України свідчать про те, що йдеться вже не про внутрішній конфлікт в Україні, а про протистояння між Росією та Україною; російські солдати увійшли на територію України. Порушення міжнародного права повинно мати свої наслідки; в рамках політичного врегулювання передусім мають бути узгоджені питання взаємного припинення вогню та забезпечення ефективного контролю на українсько-російському кордоні.

Міністр закордонних справ ФРН: просування російських військ у напрямку Маріуполя є підставою для розгляду можливих варіантів посилення політичного та економічного тиску на РФ.

5. Міністр закордонних справ Литви назвав дії Росії на сході України «неоголошеною війною» і закликав розширити список санкцій проти РФ. Виходячи з литовського досвіду, Росія зупиниться тільки тоді, коли її зупинять. Необхідно надати підтримку Україні, включаючи військову допомогу.

6. Міністр закордонних справ Польщі висловив сумніви щодо ефективності розширення західних санкцій проти РФ за її дії в Україні та закликав ФРН надати свої пропозиції для врегулювання ситуації.

7. Новопризначена Верховний Представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики : "Росія більше не є стратегічним партнером ЄС". Дії РФ щодо України йдуть врозріз з попередніми домовленостями, які були оголошені в Женеві, Нормандії та Берліні. ЄС і далі буде вводити санкції проти РФ, оскільки не бачить іншої альтернативи.

8. Міністр закордонних справ Грузії: «Грузія підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, засуджує анексію Криму і ті військові дії, які проводяться на сході країни, кваліфікуючи їх як агресію з боку Росії». Позиція офіційного Тбілісі у цьому питанні повністю збігається із відповідними заявами ЄС та США.

9. Міністр закордонних справ РФ: Росія виступає виключно за мирне вирішення конфлікту в Україні. Однак ЄС не може і не хоче впливати на Київ і „чіпляється за санкційний батіг”. Водночас, заходи РФ у разі нових санкцій будуть спрямовані на захист своїх інтересів.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux