28 жовтня весь український народ відзначає визначну дату – 70 років з дня вигнання нацистських окупантів з України. Цього дня у 1944 р. в результаті проведення з'єднаннями Четвертого та Першого українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції було остаточно витіснено угорські та німецько-фашистські війська з найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття. Свято це було встановлене для всенародного відзначення вигнання німецько-фашистських окупантів з України, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій.
Страшна безжальна війна у1939-1944 роках двічі прокотилася кривавим вихором нашими містами, селами і хуторами, накривши чорним попелищем усю країну й забравши життя кожного п’ятого українця. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських солдатів і офіцерів і майже 1,4 млн. військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.
Ми віддаємо данину пам’яті воїнам, які загинули в боях за звільнення України, і мирним жителям, що постраждали від дій нацистських окупантів. Україна завжди пам'ятатиме тих, хто ціною своїх життів захищав і визволяв її в роки воєнного лихоліття.
Зараз, коли не стерлися в пам’яті українського народу згадки про страхіття нацистської окупації - частина території України знову опинилася під окупацією іноземної держави. Вкотре зі зброєю в руках український народ змушений відстоювати свободу, незалежність і територіальну цілісність своєї Вітчизни. Знову ллється кров.
Цинізм нинішньої ситуації полягає в тому, що на українські землі зі зброєю прийшла Росія, з народом якої та іншими народами колишнього СРСР українці пліч-о-пліч боролися проти нацистської навали.
Порушивши основоположні принципи міжнародного права, Будапештський меморандум про гарантії Україні внаслідок відмови від ядерної зброї, Російська Федерація, її регулярні війська окупували Автономну Республіку Крим, вторглися на схід України, надаючи підтримку терористам, які розв’язали справжню війну проти Української держави та Українського народу.
Одночасно російська пропаганда розпочала масовану атаку на нашу трагічну історію, на сьогодення й навіть на майбутнє, намагаючись сплюндрувати вірність українців великому подвигу свого народу у боротьбі з фашизмом та тоталітарним режимом. Безсоромно маніпулюючи історичними фактами і термінами, Москва насправді дискредитує спільне героїчне минуле колись братніх народів, свідомо розпалює вогонь ворожнечі між учорашніми добрими сусідами. Таким чином, Росія стала на шлях тих, проти кого 70 років тому виступив увесь цивілізований світ.
Сьогодні агресивна політика Росії підкріплена безпрецедентно високим рівнем ультранаціоналістичних та шовіністичних настроїв росіян, вийшла за рамки українського виміру і сприймається світовою спільнотою як загроза міжнародному миру і безпеці.
Україна сподівається, що події 70-річного минулого, а також пам’ять про мільйони загиблих у Другій світовій війні та тисячі жертв нинішньої агресивної політики російської влади, змусять нинішнє керівництво РФ вдатися до реальних кроків, які б сприяли виведенню військ з окупованих територій, припиненню вогню, врегулюванню ситуації на Донбасі і в Криму на засадах поваги до територіальної цілісності, суверенітету і недоторканності міжнародно визнаних кордонів України.
А пам’ять про події минулого, колосальні жертви та глобальні цивілізаційні потрясіння має стати визначальною пересторогою на шляху „нью-реваншистів” та бажаючих перекроїти світовий порядок на свій лад.