• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Посол України в Китаї про ситуацію на Сході України (Phioenix Online)
Опубліковано 05 травня 2014 року о 13:08

     Ситуація в Східній Україні продовжує залишатися нестабільною. Уряд розпочав антитерористична операція. 3 травня така операція почалась в м.Славянськ. Перед цим, Посол України в Китаї Олег Дьомін дав ексклюзивне інтерв'ю інтернет мережі Фенікс.

     Олег Дьомін зазначив, що Україна прагне створити відкриту економічну систему та позбутися корупції. У лютому почалися масові демонстрації проти корупції, які в кінцевому підсумку призвели до відставки колишнього президента Віктора Януковича. Більшість корупціонерів походила в основному з Донецької та Луганської областей. Після втечі до Росії вони „ініціювали ситуацію, що розвивається зараз у Східній Україні”. Олег Дьомін звинувачує Росію у причетності до цих подій.

     Олег Дьомін сказав, що антитерористична операція триватиме доти, доки вдасться повністю зупинити дії бойовиків та всі сепаратисти будуть захоплені.

     Олег Дьомін народився в Росії, його батько був також з Росії. Він сказав, що менше 10% від усіх росіян, що проживають в Україні, хочуть приїднатися до Росії. „Припустимо, що в місті з одним мільйоном чоловік, є сто чоловік, які збираються на міській площі, і оголошують про план створення окремої республіи, або звертаються за допомогою до російського уряду. Для російського уряду, це дуже хороший привід для агресії". Олег Дьомін розповів виданню, що люди в Західній і Східній Україні не мають жодних причин і умов розпочинати війну. Для вирішення проблем в Україні їм не потрібно втручання інших країн.

       Ситуація у трьох регіонах Східної України

     Журналіст: Після Кримської ситуації, в трьох регіонах Східної України - Донецькій, Харківській та Луганській областях почались масштабні публічні демонстрації, тепер ситуація продовжує бути нестабільною, чому це сталося?  

     Олег Дьомін: Це питання цілісності в Україні. Основною причиною є те, що Україна останні роки шукає шляхи для встановлення відкритої економічної системи, сподівається отримати реальну незалежність і міжнародний статус, позбутися олігархічної корупції.

     Останніми роками українська економіка серйозно постраждала від корупції. Більша частина винних в тому політиків, саме з Донецької та Луганської областей. У лютому масові демонстрації на площі Незалежності в Києві були проти корупції. В результаті відомих подій попередньому уряду довелося піти у відставку. Колишній президент Віктор Янукович втік до Росії з великим числом інших політиків. Тепер вони за кордоном, використовуючи свої звязки і інші засоби, під керівництвом Росії, контролюють ситуацію в Східній Україні.

     І уряд Росії підтримує цих людей. Крім того, Росія не хоче, щоб Україна розвивала міжнародне співробітництво, а хоче, щоб працювала тільки з Росією. Тому, уряд Росії не тільки підтримує сепаратистів в Україні, а й посилає озброєні угруповання, в тому числі так звані терористичні групи, брати участь у терористичній діяльності на території України. Це основні причини нестабільної ситуації в Східній Україні.

     Журналіст: Пане Посол, ви зазначили, що Україна прагне створити відкриту економічну систему, чи означає що, вона буде тісніше співпрацьовувати з ЄС?

     Олег Дьомін: Тепер Україна прагне реалізовувати взаємовигідне співробітництво з усіма країнами, у тому числі з країнами Європейського союзу, Росією, Китаєм і т.д. Ми сподіваємося, що Україна, як і Китай, буде підтримувати дружні та взаємовигідні відносини з усіма країнами.

     Журналіст: Ви згадали про нестабільність в трьох регіонах на Сході. Путін і міністр закордонних справ Росії Лавров заперечує причетність Росії, а як ви гадаєте? Чи є в України докази причетності Росії?

     Олег Дьомін: Щоб відповісти на це питання, ми повинні згадати ситуацію з Кримом. У той час, коли частина сепаратистів зайняла головні будівлі в Криму, Президент Росії і його уряд заперечували, що ці бойовики з Росії. Після референдуму, коли Крим був приєднаний до Російської Федерації, Президент Росії заявив, що ці люди були професійними солдатами з Росії. Я думаю, що протягом певного періоду часу, Росія також визнає, що вони послали тих солдат, які знаходяться зараз у трьох східних областях України.

     Український уряд має докази, щоб довести це. Служба безпеки України захопила 25 військових з розвідки Росії. Крім того, ті солдати, які займають зараз офісні будівлі в трьох східних регіонах, використовують найсучасніше російське озброєння. Цю зброю Росія не продавала будь-який інший країні, вона використовується тільки російськими солдатами. Крім того, ми прослуховуємо телефонні розмови сепаратистів, які також доводять, що вони отримують вказівки з Росії.

     Антитерористична операція проти сепаратистів

     Журналіст: Пане Посол, ви називаєте ці збройні сили сепаратистами. Новий Президент України оголосив про початок повномасштабної військової програми по боротьбі з тероризмом. Чому вона називається АТО? З ким ця боротьба? Яка її мета?

     Олег Дьомін: Сепаратизм є метою сепаратистів. Через терор вони прагнуть досягти цієї мети. Вони використовують зброю, щоб зайняти офісні будівлі уряду, також захоплюють і вбивають людей.

     Журналіст: контртерористична операція в основному спрямована на сепаратистів, але не включатиме в себе мирних демонстрантів, це правильно?

     Олег Дьомін: Звичайно, це не проти цих мирних демонстрантів, але бойовики можуть використовувати демонстрантів. Коли офісні будівлі зайняті, в місті стає небезпечно, люди чують постріли вночі. Це все приносить загрозу безпеці громадян. У такій ситуації уряд повинен вжити заходів.

     Український уряд починає операцію по боротьбі з тероризмом, насамперед, для забезпечення безпеки життя мешканців. Але терористи знають, що уряд буде організовувати атаку на них, тому вони беруть жінок і дітей як заручників і ставлять поперед себе, в цілях запобігання використання зброї по захопленим будівлям.

     Журналіст: Уряд України стикається з важкою проблемою зараз?

     Олег Дьомін: Так, в місті, де скрізь знаходяться жителі, дуже важко проводити контртерористичні операції. Коли сталася кримська криза, президент Росії Володимир Путін на прес-конференції в Кремлі заявив, що їхні війська будуть ставити перед собою місцевих жінок і дітей, щоб подивитися чи почнуть українські солдати стріляти у росіян. Використання звичайних людей в якості заручників це методи російського уряду.

     Журналіст: Як довго буде тривати антитерористичні операції?

     Олег Дьомін: Поки ми повністю не зупинимо дії терористів, поки всі вони не будуть схоплені. Якщо уряд Росії може наказати цим людям припинити свої дії і повернутися в Росію, тоді операція може зайняти лише два-три дні.

     Журналіст: І В.Путін, і міністр закордонних справ Росії не виключають можливість подальших військових дій в Україні. Як уряд України реагує на це?

     Олег Дьомін: Росія шукає причини, щоб направити війська на територію України. Припустимо, що в місті з одним мільйоном чоловік, є сто чоловік, які збираються на міській площі та оголошують про план створення окремої республіи, або звертаються за допомогою до російського уряду. Для російського уряду, це дуже хороший привід для агресії.

     Така ж ситуація трапилася на сході України, коли двадцять осіб зібралися разом, запросили російські ЗМІ та оголосили вимогу незалежності. Ці дії не можна назвати нормальними. Але деякі люди можуть розглядати їх як реальну ситуацію, що потребує допомоги.

     1 березня, парламент Російської Федерації уповноважив президента Росії Володимира Путіна відправити армію в Україну з метою захисту росіян в Україні. Вони сказали, що у Криму був вбитий росіянин. Пізніше було оголошено, що це не правда, але дозвіл на вторгнення не було скасовано.

     Менше 10% населення хочуть приєднатися до Росії

     Журналіст: У трьох регіонах Східної України відбулися демонстрації з вимогою приєднання до Російської Федерації, скільки людей підтримують це? Чи всі росіяни в Україні хочуть бути частиною Російської Федерації?

     Олег Дьомін: Майже місяць тривало проведення соціологічного опитування деякими українськими та міжнародними організаціями. Відповідно до його результатів, менше 10% дійсно хоче приєднатися до Росії. Ці люди включають літніх людей, які сумують за радянськими часами; інша частина це ті, хто думає, що можуть розраховувати на російський уряд, який забезпече їх матеріально.

     Журналіст: Пане посол, ви народилися в Росії, яке ваше ставлення до цієї країни? Після ситуації з Кримом, чи змінилося ваше ставлення?

     Олег Дьомін: Багато росіян живе в Україні, так само багато українців живе у Російській Федерації. Також є багато шлюбів між українцями та росіянами. Моя сім'я є прикладом цього, адже мій батько росіянин, а мама з України. Я народився в Росії, але живу в Україні.

     Я знаю, що росіяни, які живуть в Україні, не хочуть їхати до Росії, вони хочуть жити в незалежній Україні, і підтримувати добрі відносини з Росією.

     Я росіянин, який живе в Україні, у мене є певне ставлення до російського уряду і певне ставлення до російського народу та російської культури, вони відокремлені одне від іншого. Я гадаю, що деякі російські політики, що причетні до ситуації у Криму, та розгорнули ці заходи у трьох областях України, зробили це з особистих інтересів і власних переконань. Ця ситуація не треба ні українському, ні російському народу.

     Життя людей після Кримської референдуму

     Журналіст: Народу це не потрібно?

     Олег Дьомін: Авжеж. Насправді після того як Росія окупувала Крим, це позначилося на житті місцевих жителів. Економіка зазнала збитків, кримські ціни подвоїлися, але зарплати не зросли. Кримська економіка залежить від туризму. Щоліта в Крим приїздило українських туристів в п'ять разів більше ніж населення самого Криму. Кримчани в основному покладалися на цей дохід, що забезпечував їх життя протягом усього року. Проте ситуація цього року відчутно вплинула на їхні доходи.

      Журналіст: Чи повернеться Крим до України? Хоча український уряд не визнає результати Кримської референдуму, але насправді Україна втратила Крим, чи не так?

      Олег Дьомін: Це схоже на ситуацію китайського Гонконга, що врешті-решт повернувся до Китаю. Хоча ця ситуація не та ж сама, але я думаю, що це (повернення Криму) займе деякий час.

      Журналіст: Ви вірите, що Крим повернеться до України?

      Олег Дьомін: Якщо український уряд значно покращить рівень життя українців, населення Криму захоче об'єднатися з материком. З географічної точки зору, Крим залежить від України. Продукти харчування та питна вода населенню Крима подається з материка. Всі підприємства в Криму також українські і три чверті туристів є з України.  

      Росія має флот в Чорному морі в Севастополі. Вони також оголосили про плани по розширенню розмірів збройних сил, щоб зробити Крим великою військовою базою. А також висунули пропозицію щодо розвитку грального бізнесу в Криму. Яке життя буде у людей, коли вони мають жити у центрі військової бази та осередку грального бізнесу?

      Сполучені Штати та Україна співпрацюють в різних областях

      Журналіст: Пане Посол, ви зазначили, що є докази того, що російські збройні сили порушили кордон України, але мені здається, що український уряд не знайшов правильну відповідь на ці дії, чи буде Україна звертатися за допомогою до США?

       Олег Дьомін: Ми прагнемо міжнародної підтримки. Ситуація в Україні є складною, насамперед через те, що Україна не була готова до війни з Росією, не мала такого стратегічного плану.  

        На думку українців, дії Росії виглядають як бій з братом, який вдарив іншого ножем у спину. Новий уряд тільки починає свою роботу, він робить багато роботи з мобілізаційної підготовки, але Україна потребує допомоги. Уряд України висунув прохання до західних країн про допомогу у вигляді військової техніки, зброї та відповідних засобів зв'язку.

        Щоб зберегти свою країну, український уряд та народ України має покладатися на себе, тому що тільки ми самі можемо захистити нашу батьківщину.

        Журналіст: Яку допомогу адміністрація Обами запропонувала Україні? Чи задоволені ви їхніми діями?

        Олег Дьомін: По-перше, слід зазначити, що Сполучені Штати є великою країною. Тому, коли уряд США оголосив про свою підтримку незалежності України і її територіальної цілісності, для українського народу це виявилось дуже важливим.

        Уряд США також надав дуже важливу економічну підтримку Україні. Вони вже допомогли в питанні природного газу. А також надали дуже важливу допомогу у співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом.

        Крім того, в сфері міжнародних відносин вони також забезпечують дуже важливу підтримку. В процесі переговорів між українським і російським урядом, вони відігравали провідну роль, через те, що Росія не бажає безпосередньо спілкуватися з українським урядом. Уряд США також співпрацює з Україною в галузі боротьби з тероризмом.

        Ще однією важливою частиною співпраці є енергетична безпека. Україна багато в чому залежить від енергії, в той час як Сполучені Штати через своїх європейських партнерів допомагає Україні.

        Також ми здійснюємо співпрацю в боротьбі з корупцією. Корупція в Україні залишається великою проблемою і боротьба з нею є стратегічною політикою уряду. Однією з причин економічних проблем України сьогодні є те, що попередній уряд вкрав близько десяти мільярдів доларів. Як знайти ці гроші та повернути їх назад? Уряди України та США також обговорюють відповідне вирішення цього питання.

        Оцінка Микити Хрущова, Михайла Горбачова та Володимира Путіна

        Журналіст: Я б хотіла попросити пана Посла дати оцінку таким російським політичним діячам: Путіну, Хрущову, Горбачову?

        Олег Дьомін: Я хотів би дати оцінку в світлі найважливих подій, що сталися під час їх правління, оскільки ці події також повязані з Україною.

        Хрущов приєднав Крим до УРСР (Примітка редактора: в 1783 році в Росії на картах офіційно було включено Кримський півострів, в 1954 році, щоб відсвяткувати „300 річницю союзу України з Росією”, радянський лідер Микита Хрущов віддав Кримський півострів Україні в якості символу дружби між двома країнами). Багато росіян звинувачують Хрущова за це. Але я хочу сказати, якби він не зробив цього рішення, Кримський півострів був би зараз пустелею.  

        У 1944 році радянські солдати вислали кримських татар до Середньої Азії та Сибіру. Коли татари жили в Криму, вони мали досить благополучне життя. Коли 1954 року Крим було приєднано до України, у результаті татарського вигнання, ніхто там не жив, він перетворився на пустелю.

        Крим це півострів, який з’єднувався з УРСР. І тільки УРСР була здатна розвивати Крим. Після приєднання Криму, уряд України розпочав роботу з розвитку Криму. Першим масштабним проектом стало будівництво системи водопостачання, адже кримські ресурси питної води дуже обмежені; другий масштабний проект забезпечив Крим електроенергією; пізніше кожна галузь промисловості, спиралась на УРСР.

        За часів Горбачова, Радянський Союз припинив своє існування. З чого почався розпад Радянського Союзу? Яка країна першою проголосила свою незалежність? Першою була Росія, і ми можемо сказати, що розпад Радянського союзу розпочався після оголошення незалежності Росії.

        Стосовно всього, що відбувається сьогодні, російський та український народ стоять перед початком війни. Уряд Росії за допомогою ЗМІ, описує українців як своїх ворогів. Я думаю, що протягом певного періоду часу, історія в кінцевому підсумку дасть справедливу оцінку всіх подій.

        Проблеми України не потребують втручання інших країн

        Журналіст: Якщо ситуація в Східній Україні продовжить розвиватися, Україна зіткнеться з загрозою розділення? Крім того, чи можливий військовий конфлікт між Росією і Україною?

        Олег Дьомін: Приєднання Криму до УРСР, крах Радянського Союзу, і недавні події, причини цього всього зосередженні в Росії, а не в Україні. Україна ніколи не брала на себе ініціативу реалізації цих подій, відповідальність лежить на іншій країні.

        Ви сказали про можливу громадянську війну між Сходом і Заходом, я не думаю, що це можливо. Люди із Західної та Східної України не мають ніяких причин і умов розпочинати війну. Внутрішні проблеми України ми можемо повністю вирішити власними силами. Тут немає необхідності для втручання інших країн.

        Журналіст: У травні будуть президентські вибори в Україні. Як ви думаєте, чи успішно вони пройдуть? Чи буде можливо змінити дану ситуацію на краще?

        Олег Дьомін: Президентські вибори сприятимуть стабілізації внутрішньої ситуації. Вони також можуть стати гарним знаком для міжнародної спільноти. Вибори в Україні не тільки створять умови для ефективного розвитку нашої країни, але що дуже важливо, стануть основою для співпраці з міжнародним товариством.

        Але з останніх подій, ви можете побачити, що Росія не хоче мирного розвитку української ситуації, не хоче, щоб президентські вибори пройшли успішно. Росія буде створювати перешкоди для виборів на Україні, і ймовірно, не визнає результати виборів. В Росії не хочуть, щоб Україна була незалежною.

        Українська ситуація не вплине на військову співпрацю з Китаєм

        Журналіст: Китайських інтернет-користувачів найбільш хвилює, чи впливатиме нинішня ситуація в Україні на військову співпрацю між двома країнами, особливо на експорт зброї?

        Олег Дьомін: Я думаю, що інтернет-користувачі не повинні турбуватися, тому що всі галузі співробітництва з Китаєм, у тому числі військового співробітництва, не будуть зачеплені. Буде продовжуватися сталий розвиток співпраці.

        Журналіст: Яку роль Китай може зіграти в нинішній політичній ситуації?

        Олег Дьомін: Ми очікуємо, що Китай буде і надалі поважати і підтримувати незалежність і територіальну цілісність України. Ми сподіваємося, що Росія не зможе втручатися в наше стратегічне співробітництво, і воно продовжуватиме успішно розвиватися. Ми також сподіваємося, що китайський уряд не підтримуватиме проросійську діяльність сепаратистів в Україні.

 

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux