• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Інтерв’ю з Послом України в Китаї Олегом Дьоміним: Україна продовжить поглиблення стратегічної співпраці з Китаєм (Сіньхуа)
Опубліковано 06 червня 2014 року о 13:37

     Пекін, 6 червня (Сіньхуа), в ексклюзивному інтерв'ю агентству Сіньхуа, український Посол в Китаї Олег Дьомін заявив, що нова українська влада підтримуватиме дружню зовнішню політику і продовжуватиме поглиблювати стратегічне співробітництво з Китаєм.

     За результатами президентських виборів в Україні, які нещодавно відбулися, П.Порошенко став новим Президентом України. 4 червня Голова КНР Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з П.Порошенком та привітав його з обранням на посаду Президента України.   

     О.Дьомін сказав, що за останні роки українсько-китайське стратегічне партнерство розвивається швидкими темпами. “У грудні минулого року дві країни підписали договір про дружбу і співробітництво та схвалили план реалізації стратегічного партнерства (2014-2018)”.

     Дьомін підкреслив, що українська криза не вплине на співпрацю з Китаєм. "Український уряд зробив чітку заяву щодо зобов'язання дотримуватися всіх документів, підписаних двома країнами, а також існуючих проектів співпраці, та сподівається вивести співробітництво на більш високий рівень."

     Що стосується двостороннього ділового співробітництва, Дьомін сказав, що економіки двох країн добре доповнюють одна одну. Україна потребує китайські сучасні технології та обладнання, в той час як Китай зацікавлений в українській сільськогосподарській та технологічній продукції. Останніми роками обсяг двосторонньої торгівлі, а саме експорт в Китай, показав стійке зростання.

     Сільськогосподарська кооперація між Україною і Китаєм в останні роки активно розвивається. Дьомін заявив, що Україна експортує сільськогосподарську продукцію у великих об’ємах. Обіидві сторони активно обговорюють питання створення спільних підприємств, спільного виробництва зерна, рослинного масла та інших сільськогосподарських продуктів та експорт їх в Китай. Крім того, українське птахівництво і переробна промисловість досить розвинена, тому Україна прагне розпочати експорт птиці в Китай.

     "Експерти досі активно обговорюють створення спільного авіаційного машинобудування та виробництва обладнання. Це буде прикладом двостороннього інвестиційного співробітництва і взаємної інтеграції промислових комплексів двох країн." О.Дьомін підкреслив, що "китайські інвестори зацікавлені вкладати гроші в Україну. Тим часом українські підприємці також активно вивчають китайський ринок."

      Енергетика і будівництво інфраструктури є важливим напрямком співпраці між Україною і Китаєм. О.Дьомін сказав, що країни вивчають можливості співпраці з видобутку вугілля, будівництва автомобільних доріг, в будівництві глибоководного порту та інших проектів. Крім того, обидві сторони також сподівається на співпрацю з залученням китайських технологій сучасних систем зв’язку.

      О.Дьомін підкреслив, що "Створення такої інфраструктури потребуватиме використання нових технологій, великих інвестицій, а отже, величезних зусиль з обох сторін."

      У вересні минулого року, під час візиту до Центральної Азії, Сі Цзіньпін запропонував ідею створення економічної зони - «Нового Шовкового шляху». Дьомін підкреслив, що Україна підтримує ініціативу та готова взяти участь у ії розробці. "Географічне розташування України та її інфраструктура має весь необхідний потенціал. Її сільське господарство, людські та технологічні ресурси дозволять Україні відігравати активну роль у створенні цієї економічної зони".

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux