16 - 22 серпня 2015 року за підтримки і усебічного сприяння Посольства України в КНР в Україні відбувся візит делегації Академії живопису та каліграфії Китаю на чолі з виконавчим віце-президентом ЮйГенхуей в Україну. У складі делегації, крім очільників зазначеного закладу, перебували низка відомих культурних діячів — керівників регіональних художніх академій, директорів музеїв, галеристів, визнаних художників. Головною метою візиту було вивчення життя і творчості Тараса Шевченка. По завершенню поїздки планується реалізувати проект з Шевченкіани — видати «Славетний Кобзар очима китайських митців». Нове видання «Кобзаря» буде китайською мовою з ілюстраціями на сюжети творів Тараса Шевченка в стилі «гохуа», які створять китайські художники по враженнях, отриманих під час перебування в Україні. Крім того, передбачається організація виставок цих робіт — в Китаї до дня народження поета та в Україні до дня його перепоховання на Чернечій горі. Також, до виставок заплановано видання окремого каталогу.
Відповідно до узгодженої ПУ програми візиту китайська делегація мала зустріч у Міністерстві культури України, на якому обговорювалися питання всебічного сприяння реалізації запланованих мистецьких проектів, які засвідчують високу взаємну зацікавленість у розвитку культурних взаємовідносин між Україною та КНР.
Члени делегації відвідали музеї та історичні місця в Києві, Каневі, Керелівці та Моринцях, пов’язані з життям і творчістю Шевченка, а також робочі майстерні відомих українських митців.
У рамках візиту, в Національному музеї Тараса Шевченка і Національній академії мистецтв України відкрились персональні виставки картин відомих китайських художників Ху Юнкая та ЧжанВея, членів делегації. На церемоніях їхнього відкриття взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності М.Княжицький, перший заступник Міністра культури України І.Ліховий, віце-президент Національної академії мистецтв України В.Сидоренко, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Д.Стус, радник МЗС України О.Платонов, культурний аташе Посольства КНР в Україні ЧжанЯньбо, проректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури О.Ковальчук, академіки Національної академії мистецтв України, професори НАОМА, відомі вітчизняні живописці та скульптори. Під час церемоній було виголошено вітання Посла України в КНР О.О.Дьоміна учасникам заходів.
На Заходах були присутні представники телеканалів, в тому числі міжнародних (Фенікс ТВ), оперативна інформація з’явилася також у повідомленнях українського радіо. У низці спеціалізованих друкованих видань України та Китаю мають вийти матеріали з висвітленням ходу і особливостей проведення заходів та їх мистецької суті. За період візиту делегації вже близько 15 українських та іноземних сайтів розмістило відповідну інформацію.
У цілому, візит китайської делегації привернув увагу широкої громадськості України і став помітним явищем у двосторонніх відносинах.