• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Прес-реліз до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи
Опубліковано 21 квітня 2016 року о 05:21

Тридцять років тому вогонь Чорнобильської катастрофи обпалив землю України та ввійшов в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.

Унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено 2293 населені пункти, розташовані на територіях  77 районів 12 областей.

Станом на 1 січня 2016  року, в Україні налічується майже 2 млн. громадян, що мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи, у тому числі понад 100 тис. інвалідів і майже 420 тис. дітей. Понад 35 тис. родинам держава надає допомогу у зв’язку з втратою годувальника, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Ці цифри свідчать не лише про ступінь пережитих народом потрясінь, а й про необхідність надання адекватної соціальної та медичної допомоги потерпілим.

Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво в багатьох регіонах, призвела до зниження виробництва електроенергії для потреб економіки, істотні збитки було завдано сільськогосподарським і промисловим об'єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство.

Президент України оголосив в Україні 2016 рік - Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Верховною Радою України від 12.11.2015 № 793-VIII прийнято постанову «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи».

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 11 листопада 2015 року затвердив Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2016 році заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Затверджено його персональний склад. 12  січня  2016 року проведено його перше засідання, на якому було схвалено загальнодержавний план заходів, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, сформований з урахуванням вимог указу Президента України, доручень Президента України та Кабінету Міністрів  України, пропозицій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, наукових організацій та об’єднань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Для нашої держави та міжнародної спільноти одним з найважливіших завдань на сьогодні є перетворення ЧАЕС на екологічно безпечну систему та завершення будівництва нового конфайнменту над зруйнованим 4-им енергоблоком.

На даний час Чорнобильська АЕС зупинена, виконуються роботи з демонтажу станції, на промисловому майданчику зведено об’єкти складування радіоактивних відходів, будується сховище відпрацьованого ядерного палива,  активно ведеться спорудження нового безпечного конфайнмента, який надійно ізолює зруйнований енергоблок Чорнобильської АЕС від навколишнього середовища. Наступним, остаточним етапом подолання наслідків Чорнобильської катастрофи має стати створення інфраструктури для переробки нестабільних конструкцій та їхній демонтаж, видалення паливомістких матеріалів з об’єкта «Укриття» і їх надійне захоронення.

30-та річниця аварії на Чорнобильській атомній станції – найжахливіша катастрофа в ядерній енергетиці – є нагодою для наших партнерів за Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України і Урядами країн «Великої сімки» та Комісією Європейського Співтовариства щодо закриття Чорнобильської АЕС для того, щоб збільшити підтримку Україні у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції.

У період триваючої збройної агресії Росії проти України підтримка з боку світового співтовариства набуває особливого значення для нашої країни, адже руйнівний вплив на довкілля в результаті російської агресії може спричинити ще одну екологічну катастрофу на Донбасі, за збитками та масштабами, можливо, співмірну наслідкам вибуху на Чорнобильській АЕС.

Затоплення шахт терористами призвело до отруєння питної води, ґрунту, флори і фауни регіону.  Очевидними є втрати біорізноманіття в регіоні, значними є загрози для тваринного та рослинного світів. Вибухи і обстріли російськими найманцями чутливої виробничої інфраструктури призводять до надзвичайних екологічних ситуацій в регіоні, у т.ч. у зв’язку з викидом в атмосферу небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин.

Ефективне подолання Україною за підтримки міжнародного співтовариства наслідків Чорнобильської катастрофи, зокрема, перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, значною мірою ускладнюється необхідністю протидії російській збройній агресії на сході держави.

Саме тому, у цей критичний для України момент, світова спільнота не має права на зволікання з питань пошуку комплексних відповідей як на виклики Чорнобиля, так і, в ширшому сенсі, на виклики для довкілля, спричинені російською збройною агресією.

Україна високо цінує постійну підтримку з боку ООН, ОБСЄ та ЄС зусиль нашої країни, спрямованих на залучення міжнародної допомоги для подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та повернення до повноцінного життя на постраждалих територіях.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux