• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Засідання Підкомісії з торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китаю
Опубліковано 26 серпня 2016 року о 05:08

25 серпня 2016 року відбулося IV засідання Українсько-китайської Підкомісії з торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР (Підкомісія) під співголовуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської та Заступника Міністра комерції КНР Цянь Кеміна. У заході взяв участь й Посол України у КНР Олег Дьомін.

«Україна приділяє особливе значення двосторонньому торговельно-економічному та інвестиційному співробітництву з КНР - одним з важливих стратегічних партнерів України серед країн світу. КНР займає друге місце за обсягом товарообігу України з країнами світу (2015). У 2015 році двосторонній товарообіг склав 6,17 млрд. дол. США, при цьому експорт товарів з України в Китай склав 2,4 млрд. дол. США», -зазначила Наталія Микольська.

За результатами аналізу обсягів та структури експортно-імпортних операцій сторонами домовлено вжити відповідних заходів з метою відновлення та нарощування двосторонніх обсягів торгівлі товарами та послугами. У рамках Підкомісії відпрацьовані конкретні кроки, які сприятимуть збільшенню товарообігу між нашими країнами і подоланню негативних тенденцій в торгово-економічному співробітництві наших країн, а саме:

- відновлення підготовки переліків експортно-імпортних товарів;

- підтримка підприємств в участі у виставках та ярмарках;

- взаємодія транскордонних електронних бізнес-платформ;

- поліпшення регуляторно-правового середовища для торгівлі між двома країнами, а також створення умов для спрощення процедур торгівлі;

- створення спільних підприємств в промисловій сфері на базі існуючих виробництв, зокрема, у сфері транспортного машинобудування, авіабудування і енергетичного машинобудування.

У свою чергу, китайська делегація відзначила значний потенціал у двосторонніх відносинах з Україною та напрацювання попередніх років. Заступник Міністра комерції КНР Цянь Кемін наголосив на необхідності успішного завершення розпочатих інвестиційних проектів та пошуку нових «точок зростання», а саме реалізація нових ініціатив у сфері сільського господарства; реалізація проектів доступного житла, модернізація портової та залізничної інфраструктури тощо.

«Ініціатива китайської сторони щодо ідеї побудови економічного пояса Великого шовкового шляху – це майбутнє КНР та України. Тому, ми маємо своєчасно почати працювати над виконанням двосторонніх домовленостей, досягнутих у рамках Підкомісії. Також найближчим часом ми очікуємо на коментарі китайської сторони до проекту Плану дій Україна-КНР про спільну реалізацію ідеї побудови економічного пояса Великого шовкового шляху («Дорожня карта»), який українська сторона готова підписати під час наступного засідання комісії», - підкреслила Наталія Микольська.

Даний документ передбачає основні напрями подальшої роботи і, на думку української сторони, сприятиме наповненню стратегічного партнерства конкретними проектами та ініціативами. «Ми готові почати прямий діалог з Фондом шовкового шляху щодо відбору та затвердження проектів до спільної реалізації», – відзначила Торговий представник України.

У відповідь китайською стороною було підтверджено важливість реалізації проектів у рамках ідеї побудови економічного пояса Великого шовкового шляху, зокрема вдосконалення проекту швидкісного потягу, який, на думку китайських партнерів, має стати своєрідним “мостом” між обома країнами.

У контексті реалізації проектів у рамках безоплатної допомоги Наталія Микольська зазначила, що Україна високо цінує підтримку з боку Уряду Китайської Народної Республіки і Міністерства комерції КНР. Українська сторона очікує, що незабаром буде підписано Угоду між нашими урядами про надання Міністерству охорони здоров'я України устаткування для оснащення бригад швидкої медичної допомоги.

Наталія Микольська також запросила китайських експортерів організувати місію до України та візити до її регіонів. Посилення зв’язків між бізнесом – це стале зростання товарообігу між країнами.

За результатами засідання Підкомісії сторонами було підписано протоколи засідань та Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством комерції КНР у сфері використання інструментів торговельного захисту в міжнародній торгівлі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux