• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Коментар Речниці МЗС України Мар'яни Беци щодо тимчасової евакуації персоналу Посольства України в Сирії
Опубліковано 12 лютого 2016 року о 06:14

Протягом останніх п’яти років Міністерством закордонних справ України та українською дипмісією в Дамаску проводилася постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед українських громадян щодо необхідності терміново залишити територію Сирії.

За час триваючого в Сирії конфлікту Міністерством закордонних справ було здійснено близько двадцяти етапів евакуації, в результаті чого з Сирії вдалося вивезти понад 850 українців. Усі витрати, пов’язані з евакуацією наших громадян, окрім випадків їх повернення на Батьківщину за сприяння Міжнародної організації з міграції, брало на себе МЗС України.

У той час, як усі країни Європейського Союзу, а також такі держави як США, Велика Британія та переважна більшість арабських країн припинили роботу своїх дипломатичних установ в Дамаску ще у 2012 році, наше Посольство попри постійні безпекові загрози продовжувало функціонувати в Сирії, надаючи усім українцям, хто висловлював таке бажання, можливість залишити територію цієї держави за рахунок української сторони.

Проте, усвідомлюючи відсутність у найближчому майбутньому реальних перспектив стабілізації безпекової ситуації в Сирії, що пов’язано із військовим втручанням у конфлікт Російської Федерації, а також регулярні терористичні атаки по всій країні, у т.ч. у Дамаску і наявну інформацію про готовність окремих держав  антитерористичної коаліції розпочати наземну військову операцію в Сирії, Міністерством закордонних справ ухвалено рішення щодо тимчасової евакуації дипперсоналу Посольства України в Сирії до сусіднього Лівану.

У цьому контексті підкреслюємо, що евакуація дипломатів здійснюється виключно на тимчасовій основі до остаточної стабілізації ситуації в Сирії. Ми не закриваємо Посольство в Дамаску, а лише переводимо його у так званий вахтовий метод роботи – з території сусіднього Лівану.

Привертаємо увагу, що попри ухвалене рішення про тимчасову евакуацію персоналу Посольства, консульська допомога буде надаватися українським громадянам на регулярній основі, а український консул здійснюватиме регулярні відрядження до Дамаска, у залежності від кожної конкретної ситуації. Крім того, вирішення низки питань консульського характеру буде покладено на Почесного генерального консула України в Сирії. Проте, як ви розумієте, можливості консульського реагування із належного захисту наших громадян в країні, де іде громадянська війна, стають дедалі більш обмеженими.

На завершення хотіла би вкотре закликати громадян України утриматися від поїздок до Сирії до стабілізації безпекової ситуації, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій та продовження перебування там на свій власний ризик загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни.

Також, звертаюся до тих співвітчизників, які попри численні багаторічнізаклики МЗС України залишити Сирію, продовжують перебувати в цій державі. Просимо ще раз зважити наявні ризики. У цьому контексті хочу нагадати, що, на превеликий жаль, в історії сучасної України вже неодноразово траплялися випадки із викраденнями та утриманням українців у якості заручників в державах з критичною безпековою ситуацією.

Ваша безпека і безпека ваших родин залежить від ухвалення правильного рішення!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux