• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Прес-реліз до 26-ї річниці Незалежності України
Опубліковано 24 серпня 2017 року о 05:25

24 серпня 2017 року незалежній Україні виповнилося 26 років. У ці дні незаперечною констатацією історичного факту є те, що Українська держава відбулася! І це є головним здобутком і втіленням багатовікової мрії численних поколінь волелюбного та цілеспрямованого українського народу.

На нинішньому етапі розвитку Україна продовжує крокувати тернистою дорогою свого становлення. При цьому Україна залишається однією з небагатьох країн світу, які мають власне виробництво літаків і кораблів, космічних ракет і супутників, турбін і сучасної зброї,  обслуговують власні атомні та арктичну станції. Україна зберігає один з найпотужніших у світі сільськогосподарський потенціал, маючи усі можливості забезпечувати продовольчу безпеку людства.

Наразі в Україні триває процес впровадження внутрішніх реформ, спрямований на зміцнення засад верховенства права і соціального захисту людини, гарантування сталого економічного розвитку, енергетичної незалежності та обороноздатності, науково-технічного прогресу країни, задоволення культурних і гуманітарних потреб усіх її громадян.

За оцінками міжнародних експертів, за період, що минув після Революції гідності 2013-2014 рр., в Україні проведено більше реформ, ніж за всі попередні роки. У 2016 р., економіка країни впеше за 3 останні роки зросла на 2,3%, а у 2017 р. її збільшення очікується на 1,9%. Торік зібрано рекордний врожай зернових культур (66 млн. тон), який перевершив усі прогнози. В Україну поступово повертаються іноземні інвестиції. У 2016 р. іноземні інвестори з 77 країн світу вклали в економіку України близько $ 4,5 млрд. прямих інвестицій, що на 17% більше показника 2015 р.

Незмінними пріоритетами зовнішньої політики України залишаються вступ до Євросоюзу та НАТО, розбудова двосторонніх та багатосторонніх відносин, участь у глобальних безпекових та економічних процесах, захист прав українців. Вже два роки успішно функціонує Зона вільної торгівлі з ЄС, а в червні 2017 року українські громадяни набули права безвізових поїздок до Євросоюзу. Визнанням високих досягнень у співочому мистецтві, свідченням високої міжнародної довіри та існування в Україні усіх необхідних умов стало успішне проведення у травні цього року в Києві всеєвропейського конкурсу пісні - Євробачення - 2017.

Водночас, вже 3,5 роки Україна живе в умовах неоголошеної гібридної війни з боку Росії, внаслідок якої втратили життя понад 10 тисяч українців на сході країни та було тимчасово окуповано Автономну Республіку Крим. Завдані Україні економічні збитки сягають десятків тисяч доларів США. Це ціна, яку Україна платить за свою свободу і незалежність. 

У горнилі цієї боротьби за існування незалежної України та право українського народу на власний цивілізаційний вибір своєї державності та союзників постали нові потужні Збройні Сили країни – джерело її гордості та надійного захисту.  

Керівництво України і весь український народ прагне миру, залишаючись відданими Мінським угодам та політико-дипломатичним методам врегулювання конфлікту на Донбасі. І у цих прагненнях та нашій боротьбі за свободу, незалежність та національну самоідентичність ми відчуваємо підтримку переважної більшості країн світу, за яку ми безмежно вдячні.    

У зовнішній політиці України особливе місце посідають її відносини стратегічного партнерства з Китайською Народною Республікою. Особливо актуальна для нас незмінна політична підтримка Китаєм суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.

Цього року ми з радістю відзначаємо 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР. Із задоволенням констатуємо, що третій рік поспіль відбуваються зустрічі на рівні керівництва наших держав. Великий Китай є першим за обсягами торговельно-економічним  партнером України в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та її найбільш перспективним інвестором.

Україна готова до повномасштабної участі в реалізації своєчасної та далекосяжної ініціативи Китаю «Один пояс, один шлях», приєднання до діяльності Азійського банку інфраструктурних інвестицій.  Розраховуємо на те, що Третє засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, що має відбутися цього року у Києві, дасть старт новим масштабним проектам між нашими державами.

Хай живе незалежна Україна! Хай живе українсько-китайська дружба!

 

Серпень 2017 року 

Посольство України

в Китайській Народній Республіці 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux