• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Діалог з Послом
Опубліковано 05 березня 2018 року о 09:38

Питання: як відомо, 20 лютого у Києві відбулась Міжнародна зустріч високого рівня з питань реформ в Україні за участю високих посадових осіб України та дипломатичних представництв, акредитованих в Україні.  Не могли б Ви більше детально розповісти про цей захід? 

Відповідь: так, дійсно, нещодавно у Києві відбулась така за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Міністра закордонних справ Данії Андерса Самуельсена та керівників дипломатичних представництв, акредитованих в Україні. Конференція продовжила практику проведення заходів високого рівня з питань реформ в Україні, започатковану у липні 2017 року у Лондоні проведенням Ukraine Reform Conference, які є платформою для обміну думками на високому рівні та пошуку ефективних реформаторських рішень.

Учасники заходу констатували прогрес у виконанні порядку денного реформ у 2017 року та обговорили пріоритети на 2018 рік. Окремо було відзначено важливість продовження боротьби з корупцією, що включає, зокрема, якнайшвидше створення Вищого Антикорупційного Суду України.   

Серед підсумків 2017 року було відмічено:

Головними досягненнями України в 2017 стали збереження макроекономічної стабільності, забезпечення подальшого економічного зростання та продовження системних інституційних реформ.

Економічні показники 2017 року (зростання ВВП на рівні 2.2%) показують, що Україна перейшла до фази економічного зростання.

Пенсійна реформа – підвищено пенсії для 10.2 млн пенсіонерів.

Освітня реформа – розпочалась реалізація концепції Нової Української Школи в початкових школах, що продовжиться в середніх школах до 2029 року.

Реформа охорони здоров’я – створено Національну Службу Здоров’я.

Приватизація державних підприємств – ухвалено Закон «Про приватизацію», а також на 2018 рік запланована приватизація таких великих підприємств як Центренерго, Турбоатом, Одеський Портовий Завод, Укргазбанк.

Реформа державного управління – Затверджено механізм нового стратегічного планування.

Разом зі Всесвітнім Банком розроблена концепція Національного ринку землі в рамках Земельної реформи.

Боротьба з корупцією – посилено вимоги щодо декларації майна державних чиновників, усі державні реєстри стали відкритими. Крім того, майже повністю сформовано державну антикорупційну вертикаль: від запобігання корупції (НАЗК) до боротьби з нею (НАБУ, САП).

Децентралізація – місцеві бюджети продовжують зростати, і становлять уже більше 51.% зведеного бюджету (це найвищий рівень за роки незалежності України).

Інвестиційний клімат України – інвестиції капіталу в Україну зросли на 20% за перші три квартали 2017.

Україна залишається послідовною в своїх діях, спрямованих на утвердження демократичних інституцій та верховенства права, боротьбу з корупцією, модернізацію економіки та інфраструктури, підвищення добробуту населення;

-          Імплементація Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС залишається серед ключових пріоритетів. ЄС став головним економічним партнером України: його частка у зовнішньоторговельному обороті сягнула 41.3%.

-          Прогнозоване зростання ВВП у 2018 році передбачено на рівні 3%, разом з тим, Уряд України переконаний, що при ефективних внутрішніх кроках та продовженні співпраці з міжнародними партнерами, у тому числі з МВФ, зростання може скласти до 5%.

-           Головні пріоритети на 2018 рік:

o   боротьба з корупцією, включаючи створення Антикорупційного суду;

o   приватизація та ефективне управління державними підприємствами,

o   покращення бізнес клімату,

o   модернізація інфраструктури,

o   реформа енергетичного сектору,

o   підготовка до земельної реформи та підтримка аграріїв,

o   розвиток інновацій,

o   подальше поглиблення вже запущених реформ (децентралізація, охорони здоров’я, пенсійна та освітня реформи), укріплення верховенства права.

27 червня 2018 року у Копенгагені  відбудеться Міжнародна конференція з питань реформ в Україні, від якої Україна очікує подальшої консолідації міжнародного співтовариства у сприянні реформам в Україні.

Це коротко про основні підсумки заходу, а щодо деталей, то пропоную вам познайомитися з інформацією за посиланням (англійська мова):

http://china.mfa.gov.ua/ua/press-center/news/63275-prezentacijnij-material-kabinetu-ministriv-ukrajini-reformi-v-ukrajini-progres-u-2017-roci-ta-prioritet-u-2018-roci

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux