• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Інвестиційне співробітництво України та Китаю виходить на новий рівень
Опубліковано 24 листопада 2017 року о 10:44

21-22 листопада у Пекіні в оновленому форматі відбулась Дев'ята сесія Ярмарку китайських інвестицій за кордон (COIFAIR-2017). Цього року Ярмарок був поєднаний з Міжнародним форумом із співробітництва в сфері виробничих потужностей, що надало заходу більшої конкретики та профільного напряму для експорту китайського капіталу. Цей ярмарок є найбільшим в Китаї заходом, робота якого спрямована на реалізацію китайської програми Going Global як одного з елементів ініціативи «Один пояс, один шлях». Основними частинами Ярмарку є виставка (5500 м2) продукції, послуг та інвестиційних проектів її учасників і спеціалізовані форуми, які присвячені як інвестиційному співробітництву між окремими країнами світу та Китаєм, так і співпраці у окремих перспективних, з точки зору інвестування, напрямах (24 форуми та семінари). Цього року у Ярмарку і Форумі взяли участь понад 3000 представників компаній, організацій, підприємців, фінансових установ та експертів.

Організатором заходу є Китайська Асоціація розвитку підприємств за кордоном (CODA) – потужна організація, діяльність якої підтримує Китайський комітет з розвитку та реформ і Китайський банк розвитку. CODA створює і розвиває низку платформ для просування політики виходу китайського капіталу та технологій на ринки інших країн, зокрема: Китайський міжнародний альянс нової енергетики (за підтримки Національної адміністрації з енергетики Китаю), ChinaGoAbroad (Інтернет-платформа для ділових стосунків), платформа UTOU як путівник, насамперед, для китайських інвесторів, які планують розмістити свій капітал в тій чи іншій країні (програма для смартфону). Протягом 2017 року CODA тісно співпрацює з ТПП України, приєднавшись до пулу китайських організацій та компаній, які активно розвивають економічну співпрацю з Україною. 

Після успішного проведення в Києві на початку жовтня ц.р. спільного форуму для малого та середнього бізнесу CODA і ТПП України в рамках інвестиційного ярмарку організували спеціалізований Українсько-Китайський форум зі співробітництва в сфері виробничих потужностей та інвестицій. Це відбулось вперше за 4 роки участі українських ділових кіл у цьому заході.

Загалом у форумі взяло участь 50 українців, які представляли ТПП України, Київський, Вінницький, Дніпропетровський, Харківський, Сумський та Запорізький регіони. Дієву допомогу в організації заходу надало Посольство України в КНР, дипломати також взяли в ньому активну участь. На українсько-китайський форум завітало близько 100 китайських ділових партнерів. 

Форум розпочався з виступів Посла України в КНР Олега Дьоміна, Віце-президента ТПП України Валерія Короля, Генерального секретаря CODA Хе Чженьвея, директора «Українського дому» в Пекіні Дмитра Танасійчука та президента Україно-китайської ради співробітництва Ярослава Хобти.  Спікери визначили перспективи розвитку інвестиційного співробітництва між Україною та Китаєм, торкнулись його проблем і викликів на сучасному етапі, зупинились на підходах та практиках залучення китайського капіталу в Україну. 

Зокрема, було зазначено, що визнання Китаєм важливості відносин стратегічного характеру з Україною серйозно впливає на інвестиційне співробітництво між нашими країнами. Однією із причин цього є реалізація політики європейського шляху розвитку України. Вступ у силу Договору про асоціацію України з Європейським Союзом та запровадження Зони вільної торгівлі змінило українську інвестиційну привабливість. Це позитивно оцінено світовими експертами. За їх розрахунками така привабливість у своїй загальній вартості коштує близько 70 мільярдів доларів.   

Виступаючі дійшли думки та визнали, що перспективність інвестиційне співробітництво України і Китаю та його перспективність на сучасному етапі можна визначити 4-ма головними напрямками:

     -        використання китайського капіталу для організації виробничих потужностей в Україні - від переробки аграрної продукції та легкої промисловості до енергетичного машинобудування і зборки електромобілів для ринку України та Європи.

     -        інвестиції китайських корпорацій у розвиток ринку аграрної продукції в Україні - від первинної продукції рослинництва і тваринництва до готових продуктів харчування - екологічно чистих і високої якості для внутрішнього споживчого ринку Китаю. Останнє є більш перспективним для ринку Китаю як з точки зору отримання від її збуту більшої доданої вартості, так і з точки зору поступового включення нашої країни у світовий продуктовий ланцюжок.

     -        третім, архіважливим напрямком є інвестиції в інфраструктуру України. Без надійних транспортних артерій неможливі інвестиції в перші два напрямки. Невипадково китайські партнери активно працюють над новими маршрутами, які пройдуть через Україну. Першим таким маршрутом є контейнерний поїзд із Даляня в Братиславу, а апробований раніше залізничний і поромний маршрут через Казахстан, Азербайджан і Грузію проробляється на перспективу. Інвестиції в цю сферу відмінно вписуються в наше співробітництво у проекті «Один пояс, один шлях». 

     -        четвертим напрямком є співробітництво в галузі науки і розробки нових технологій. Це завжди було сильною стороною України і привабливим для наших китайських партнерів. На нинішньому етапі проробляються нові підходи до такого співробітництва, які повинні враховувати обопільний інтерес і вигоду, зокрема, створення спільних наукових центрів, спільних підприємств, кластерів тощо.

За визнанням китайських колег такий підхід і є інноваційною складовою інвестиційної співпраці України і Китаю. При чому, як відмітили китайські спікери, інвестори Піднебесної не збираються постачати в Україну технології вчорашнього дня, мова про сучасну техніку і технологічні процеси.

Економічний та інвестиційний потенціал регіонів України презентувала Вінницька область (департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА), м.Харків (управління інвестиційних та іміджевих проектів Харківської міської ради), Дніпропетровської області (ДП «Інвестиційно-інноваційний центр»), м.Київ (Україно-китайська рада співробітництва).

Свої інвестиційні проекти представили ПАТ «Запоріжсталь» (виробництво сталі),  ТОВ «СОЛАР Стратегія» та ТОВ «ЕДС - Інжиніринг» (зелена енергетика), ТОВ «КРУК» (виробництво олії) та ін.

У рамках форуму було підписано Меморандум про співробітництво між «Українським домом» в Пекіні та «Вінницьким Бізнес Клубом».

Український бізнес також був представлений на виставковій частині ярмарку, який був організований ТПП України. Свою продукцію і послуги, а також інвестиційні проекти і пропозиції представили ДП «Інвестиційно-інноваційний центр» Дніпропетровської області, ПАТ «Запоріжсталь», ТОВ «СОЛАР Стратегія», ТОВ «КРУК», ТОВ «ЕДС - Інжиніринг», «Вінницький Бізнес Клуб» та інші.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux