• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Діалог з Послом
Опубліковано 12 лютого 2019 року о 13:25

Питання: Шановний пане Посол, 31 березня ц.р. в Україні відбудуться президентські вибори. Поясніть, будь-ласка, чому Україна відмовляється реєструвати міжнародних представниківОБСЄ офіційними спостерігачами на виборах в Україні?

Питання: Шановний пане Посол, 31 березня ц.р. в Україні відбудуться президентські вибори. Поясніть, будь-ласка, чому Україна відмовляється реєструвати міжнародних представниківОБСЄ офіційними спостерігачами на виборах в Україні?

Відповідь: Так, сьогодні Україна готується до виборів Президента України, які заплановані на 31 березня ц.р. Наразі триває звичайний підготовчий процес: Центральна виборча комісія України завершила реєстрацію кандидатів на пост глави держави (усього зареєстровано 44 кандидати), більшість кандидатів вже розпочали свої передвиборчі кампанії, йде формування окружних та дільничих виборчих комісій, розіслано офіційні запрошення міжнародним представникам взяти участь у спостереженні за виборами.

В умовах активної політики дезінформації та втручання Росії у внутрішні справи України, ми не тільки не відмовляємось від міжнародних спостерігачівна президентських виборах, але, навпаки, надзвичайно зацікавлені у присутності якомога більшої кількості незалежних та професійних міжнародних спостерігачів і готові всебічно сприятиїхній роботі. Проте, вважаємо політично неправильною присутність представників російської сторони, оскільки Російська Федерація офіційно визнана державою-агресором і окупантом, причому не лише Україною, але й низкою міжнародних організацій, включаючи Генеральну Асамблею ООН. Отже, допоки Росія не припинить гібридну агресію проти України й не повернеться до повної поваги міжнародного права, громадяни (піддані) держави-агресора або держави-окупанта не можуть бути неупередженими офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Це наша чітка позиція, яка знайшла своє відображення у суверенному рішенні парламенту України 7 лютого ц.р. Ще раз підкреслюю, мова йде лише про міжнародних спостерігачів від Росії, інші країни можуть направляти будь-яку кількість спостерігачів для електорального моніторингу.

Маючи на це повне юридичне і моральне право, Україна, відмовила двом громадянкам РФу їхній акредитації як офіційних спостерігачів за мандатом Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ). Незаперечні приклади втручання РФ у виборчі процеси не тільки в Україні, а в інших країнах для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації та з метою отримання результатів, прийнятних для Кремля, дають нам підстави розглядати таке направлення як додатковий інструмент російськоговпливу на виборчі процеси в Україні для реалізації агресивних намірів.

У тому, що росіяни не будуть присутні на наших виборах, немає нічого дивного. У практиці ОБСЄ багато прикладів, коли громадяни однієї сторони конфлікту не брали участі у спостереженні за виборами громадян іншої сторони (Вірменія/Азербайджан, РФ/Грузія, Кіпр/Туреччина, Македонія/Греція).

Слід зазначити, що БДІПЛ жодних офіційних заперечень у зв’язку з офіційно доведеною позицією України не висловило. Натомість, 5 лютого 2019 р. БДІПЛ офіційно повідомило, що Місія БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за виборами Президента України 31 березня 2019 року розпочала свою роботу і буде включати близько 100 довготермінових та 750 короткотермінових спостерігачів.

Зважте, що Україна, на відміну від Російської Федерації, ніколи не намагалася підпорядкувати діяльність Бюро власним інтересам і не обмежувала кількість його спостерігачів.  А встановлені РФ у 2007 та 2008 роках обмеження на кількість спостерігачів БДІПЛ, фактично, позбавили Бюро можливості спостерігати за російськими виборами. А починаючи з 2011 року, Бюро направляло спостерігачів на вибори в РФ у кількості, яка погоджувалася з РФ, що унеможливлювало повноцінне спостереження з боку БДІПЛ за виборами в Росії, враховуючи географічний масштаб країни.

На завершення хочу заявити, що ситуація із рішенням України про неучасть спостерігачів від країни-агресора не може становити прецедент для інших країн-учасниць ОБСЄ, які не є жертвами агресії і окупації, і будь-які інсинуації на цю темуми рішуче заперечуємо і закликаємо БДІПЛ та інших країн-однодумців до аналогічних дій.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux