26 вересня у м.Пекін відбувся симпозіум на тему «Китай та решта світу у глобальному контексті, що змінюється», який було проведено з нагоди 5-ї річниці створення Китайського центру з питань міжнародних надбань у сфері розвитку (CIKD). Від Посольства України у симпозіумі взяв участь перший секретар Олег Малий.
Ініціативу про створення CIKD було виголошено Головою КНР Сі Цзіньпінем у 2015 р. під час Саміту ООН з питань сталого розвитку. Основним завданням цієї організації є вивчення міжнародного досвіду імплементації Цілей сталого розвитку ООН та формулювання пропозицій для відповідного корегування державної політики у відповідній сфері.
Учасниками заходу стали представники урядових структур (МЗС, Мінфіну, Мінкомерції та інших), провідних корпорацій КНР (Sinochem, Експортно-імпортний банк, Wumart Group, China State Farms Agribusiness Group Corporation, COSCO та інших), міжнародних організацій (ВООЗ, ЮНЕСКО, ЮНЕЙДС, Програма розвитку ООН, ОЕСР та інших) і дипломатичного корпусу.
Під час заходу китайські офіційні представники представили статистичні дані щодо актуального соціально-економічного життя в країні, повідомили про особливість реалізації нової архітектури економічного розвитку т.зв. «dual-cycle economy» в постепідемічний період, а також про особливості розвитку інвестиційного співробітництва в останні роки.
У ході заходу відзначено важливість гармонізації відносин між КНР та США для розвитку глобальної економіки. Відбувся обмін думками щодо вироблення найбільш оптимальної позиції КНР в умовах нових глобальних тенденцій.
У цілому захід став важливою представницькою платформою для обміну інформацією про сприйняття в бізнес середовищі Китаю нових викликів сучасного світу (протекціонізм, націоналізм, політично вмотивовані обмеження для торгівлі та співробітництва). З урахуванням статусу CIKD як науково-дослідницької установи, можливо очікувати, що висновки, зроблені під час симпозіуму, ляжуть в основу пропозицій уряду щодо вироблення нових зовнішньоекономічних та зовнішньополітичних підходів КНР.