Питання: як відомо, останнім часом активно вживаються заходи по спрощенню візового режиму України по відношенню, зокрема, до громадян Китаю. Не могли б Ви більше детально розповісти про це?
Відповідь: так, дійсно, 1 березня ц.р. минув рік з моменту ухвалення Урядом України Постанови №118 щодо нових, найбільш відкритих за усі роки незалежності України, Правил оформлення віз для в’їзду до нашої країни.
Хочу нагадати, що відповідно до згаданих правил, кардинально спростилася процедура відвідання України з діловою або приватною метою тощо. Якщо раніше для оформлення відповідного запрошення приймаюча сторона в Україні (фізична або юридична особа) мала звертатися до міграційної служби України та протягом досить тривалого часу очікувати на оформлення запрошення встановленого зразка, то починаючи з весни минулого року, будь-яка юридична особа, зареєстрована в Україні в установленому порядку (навіть іноземна компанія), може видати відповідне запрошення на своєму офіційному бланку, що є підставою для оформлення бізнес-візи. Щодо фізичних осіб, то слід підкреслити, що окрім громадян України, право оформлювати запрошення на відвідання нашої країни, мають також іноземці, які на законних підставах проживають в Україні. Таке запрошення можна дуже швидко та просто оформити у будь-якого українського нотаріуса.
Окремо хочу привернути вашу увагу до суттєвої зміни вартості візи та строків її оформлення:
- якщо до 2017 року одноразова віза коштувала 85 дол.США (термінова - 170 дол.США), дворазова віза – 130 дол.США (термінова - 260 дол.США), а багаторазова 200 дол.США (термінова - 400 дол.США), то з набранням чинності новими візовими правилами, консульський збір за будь який тип візи складає 65 дол.США (термінова – 130 дол.США);
- значно скоротився термін розгляду візових клопотань. Наразі термінову візу можливо отримати за 5 робочих днів, розгляд візового клопотання у звичайному порядку складає 10 робочих днів.
При цьому, Україна і далі на постійній основі продовжує впроваджувати найкращі світові практики у питанні оформлення дозвільних документів. З 15 січня ц.р. задля максимальної зручності та більш індивідуального підходу у роботі з кожною особою, було відкрито три візові центри України в містах Пекін, Шанхай та Гуанчжоу, які надають вичерпні консультації щодо порядку оформлення віз, а також сприяють у підготовці необхідних документів для відвідання України незалежно від мети поїздки. Користуючись нагодою, нагадуємо їхні контактні дані:
http://china.mfa.gov.ua/en/press-center/news/62358-vidkrittya-vizovogo-centra-ukrajini-u-kitaji.
Для тих, хто сьогодні запланував завтрашнє відвідання України з туристичною або діловою метою, успішно функціонує сервіс отримання одноразової візи терміном дії до 15 діб по прильоту в пунктах пропуску через державний кордон в аеропортах «Бориспіль», «Київ» та «Одеса». Україною надано таке право тільки 33 трьом країнам світу, серед яких її надійний партнер Китай. Перелік документів, необхідних для отримання туристичної візи є досить доступним та включає в себе: дійсний протягом 3,5 місяців паспортний документ, бронювання готелю, зворотні квитки та поліс медичного страхування (у разі його відсутності наявна можливість придбати його на місці). Для отримання візи з діловою метою додається ще копія запрошення приймаючої компанії.