8 листопада 2018 у рамках робочого візиту до м.Пекін (КНР) Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів зустрівся з Віце-прем’єром Державної Ради Китаю ЛюХе.
Учасники зустрічі обговорили розширення двосторонньої торговельно-економічної співпраці, як у межах наявних можливостей, так і створення нових інструментів.
«Співпраця з Китаєм є незмінним та стратегічним пріоритетом зовнішньоекономічної політики України. За 8 місяців 2018 року товарообіг між Україною та Китаєм склав майже $6 млрд і зріс на 21%. Але цей обсяг торгівлі не відповідає наявному потенціалу. У найближчі 5 років можемо збільшити товарообіг до $20 млрд. на рік. Тож нам слід активізувати роботу за усіма напрямками, які маємо, та опрацювати нові інструменти», - зазначив Степан Кубів у своєму виступі.
С.Кубів зауважив, що після тривалої перерви у роботі міжурядової комісії зі співробітництва Україна-Китай вдалося відновити її діяльність. Це дало суттєвий позитивний поштовх для активізації співпраці між країнами та нарощування обсягів торгівлі й кооперації між підприємствами Китаю та України.
«Ми активізували роботу міжурядової комісії. А під час візиту Ма Кая [Віце-прем’єра Держради КНР] до Києва у грудні 2017 року підписали План дій Україна - КНР з реалізації ініціативи спільної побудови “Економічного поясу Великого шовкового шляху” та “Морського шовкового шляху ХХІ ст.» Це є конкретною дорожньою картою для нашої ефективної спільної роботи», - підкреслив Степан Кубів.
Степан Кубів також додав, що для більш глибокого розвитку співпраці і торговельно-економічної взаємодії Україна-Китай слід розпочати роботу над ширшими можливостями для торгівлі між країнами.
«За кілька років Україна суттєво розширила власну мережу преференційних режимів торгівлі. Маємо нову угоду про вільну торгівлю з Канадою, завершили переговори про вільну торгівлю з Ізраїлем, завершуємо переговори з Туреччиною. Ми бачимо ефективність цих угод, тож пропоную розпочати спільні українсько-китайські консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай», - підкреслив Степан Кубів.
Учасники зустрічі також обговорили співпрацю у рамках ініціативи Голови КНР Сі Цзіньпіна «Один пояс, один шлях», а також співпрацю у сфері енергетики, як традиційної так і альтернативної, інфраструктурних проектів, промисловості, машинобудування, сільськогогосподарства та агроіндустрії, інновацій та цифровізації, а також інші поточні і перспективні проекти.