• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 中文
Коментар МЗС України щодо підсумків 27-ї щорічної літньої сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ (7-11 липня 2018 р., м.Берлін, Федеративна Республіка Німеччина)
Опубліковано 13 липня 2018 року о 07:00

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення 27-ою щорічною сесією Парламентської Асамблеї (ПА) ОБСЄ 11 липня резолюції «Триваючі порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)".

Зазначена резолюція ініційована Постійною делегацією Верховної Ради України в ПА ОБСЄ та увійшла до Берлінської Декларації Асамблеї. [1]

Важливо, що ПА ОБСЄ вкотре засудила тимчасову окупацію Росією АР Крим та м.Севастополь, закликала до скасування спроби анексії Криму.

Асамблея вказала на системне невиконання державою-агресором попередніх резолюцій ПА ОБСЄ [2], визнала погіршення гуманітарної ситуації на тимчасово окупованих територіях України в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, засудила порушення, зловживання, заходи та практику дискримінації щодо мешканців тимчасово окупованого Криму, а також незаконне застосування Російською Федерацією в окупованому Криму законів, юрисдикції та управління.

МЗС України також вітає ухвалення резолюції Загального Комітету ПА ОБСЄ з політичних питань та безпеки, в якій ПА ОБСЄ, серед іншого, підтверджує свою підтримку у питанні де-окупації АР Крим та м.Севастополь, а також повного виведення російських збройних сил з території України.

Активні спроби парламентської делегації РФ протидіяти винесенню на розгляд парламентаріїв країн-членів ПА ОБСЄ проекту української резолюції стали черговим свідченням кричущих порушень Російською Федерацією основоположних принципів ОБСЄ згідно з Гельсінкським Заключним актом 1975р. Росія продовжує свідомо нехтувати нормами міжнародного права та відмовляється дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань, у тому числі Мінських домовленостей. Відзначаємо, що згадані спроби не знайшли підтримки в ПА ОБСЄ, що стало ще одним свідченням ізольованості російської сторони у її намаганнях виправдати агресію проти України.

В МЗС України вітають переобрання Голови Постійної делегації Верховної Ради України в ПА ОБСЄ, народного депутата України А.В.Герасимова Заступником Керівника Загального Комітету ПА ОБСЄ з економічних питань, науки, технологій та навколишнього середовища.

Українська сторона вимагає від РФ припинити тимчасову окупацію АР Крим та м.Севастополь, виконати свої зобов’язання за Мінськими домовленостями, звільнити всіх українських в’язнів, які незаконно утримуються в Росії та на тимчасово окупованих Росією територіях України. Також вимагаємо від Росії припинити порушення прав людини та основних свобод в Криму та забезпечити повний і безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій на півострів.

Закликаємо наших партнерів в міжнародних організаціях, в тому числі в міжпарламентських форумах, продовжити здійснювати тиск на Росію до припинення її агресії проти України та звільнення українського Криму і Донбасу.


[1] Повний текст Берлінської Декларації ПА ОБСЄ розміщено за посиланням: http://www.oscepa.org/meetings/annual-sessions/2018-berlin-annual-session . 

[2] Йдеться про резолюції ПА ОБСЄ: «Очевидне, грубе та невиправлене порушення Російською Федерацією Гельсінкських принципів» (увійшла до Бакинської Декларації 2014 р.), «Продовження очевидних, грубих та невиправлених порушень РФ зобов’язань в рамках ОБСЄ та міжнародних норм» (Гельсінкська Декларація 2015р.), «Порушення прав людини та основоположних свобод в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь» (Тбіліська Декларація 2016р.), «Відновлення суверенітету та територіальної цілісності України» (Мінська Декларація 2017 р.).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux